Հովիկ Աբրահամյանը չբացառեց երկխոսության շարունակությունը
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ ինքը տեղյակ չէ վաղը Ազատության հրապարակում նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կազմակերպած արարողությունից:
Ինչ վերաբերում է վաղը մարզահամերգային համալիրում նախագահի երդման արարողությանը Րաֆֆի Հովհաննիսյանին հրավիրելուն, ապա նշեց, որ չեն հրավիրել, քանի որ վերջինս գտնում է, թե երկրի նախագահ ընտրվել է ինքը, այլ ոչ Սերժ Սարգսյանը:
Իսկ Սերժ Սարգսյանը կմասնակցի՞ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի երդման արարողությանը: Հարցի առնչությամբ Հ. Աբրահամյանը նկատեց. «ՀՀ նախագահ է վերընտրվել Սերժ Սարգսյանը: Ես այլոց դատարկ խոսակցություններին չեմ ուզում պատասխանել»:
ԱԺ նախագահը չբացառեց, որ հնարավոր է Սերժ Սարգսյանի ու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի միջեւ երկխոսությունը շարունակվի:
«Երկխոսությունը միշտ պետք է լինի շարունակական եւ որքան քաղաքական ուժերը երկխոսեն, այնքան կշահի ժողովուրդը, պետությունը: Ես կարծում եմ, որ երբեք չի ավարտվում, չի սպառվում երկխոսությունը»,- ասաց Հովիկ Աբրահամյանը:
Նրան դուր չեկավ լրագրողների այն հարցը, թե նախագահի երդման արարողությանը մասնակցելո՞ւ է ԲՀԿ խանագահ Գագիկ Ծառուկյանը: Նա հորդորեց նման հարցերով դիմել հենց Գագիկ Ծառուկյանին. «Գագիկ Ծառուկյանի հետ կապված հարցերով ինչո՞ւ եք ինձ դիմում»:

Овик Абрамян не исключил возможность продолжения диалога
Спикер Национального Собрания Овик Абрамян на встрече с журналистами заявил, что не осведомлен о церемонии, которую организует на площади Свободы бывший кандидат в президенты РА, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
На вопрос, приглашен ли Р.Ованнисян на завтрашнюю церемонию инаугурации президента РА, которая состоится в Спортивно-концертном комплексе, Овик Абрамян ответил, что не приглашен, поскольку лидер «Наследия» считает, что именно он, а не Серж Саргсян, избран президентом страны.
Что касается участия Сержа Саргсяна в церемонии инаугурации Раффи Ованнисян, спикер парламента заметил: «Президентом Армении переизбран Серж Саргсян, и я не хочу комментировать подобного рода пустые разговоры».
Глава НС не исключил возможность продолжения диалога между Сержем Саргсяном и Раффи Ованнисяном, отметив, что народ и государство от этого только выиграют. «Я считаю, что возможности для диалога не могут быть исчерпаны»,- добавил О.Абрамян.
Ему не понравился вопрос журналистов о том, примет ли участие в инаугурации президента РА лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян. Спикер НС призвал адресовать подобные вопросы лично господину Царукяну.