ԲՀԿ-ի ցուցակի երրորդ համարը ավելացրել է եկամուտները
ԱԺ պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանը Երեւանի ավագանու ընտրությունների թեկնածու է եւ զբաղեցնում է ԲՀԿ-ի ցուցակի 3-րդ համարը: Նա համարվում է ԱԺ-ի ամենահարուստ պատգամավորներից մեկը եւ նույն «տիտղոսը» շարունակում է պահել նաեւ ավագանու թեկնածուների շարքում:
Նրա ներկայացրած գույքի ու եկամուտների հայտարարագիրը համեմատելով խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ ներկայացրած հայտարարագրի հետ` կարող ենք ասել, որ պատգամավորը զգալի ավելացրել է եկամուտներն ու ֆինանսական եկամուտները, իսկ անշարժ գույքը մնացել է անփոփոխ:
Երեւան քաղաքում ունի 3 հողամաս, 3 շենք-շինություն եւ 5 միավոր հողին ամրակցված անշարժ գույք:
Չի փոխվել պատգամավորի ավտոմեքենան` 2007թ. արտադրության «Մերսեդես Բենց S550»:
Հիշեցնենք, որ Աբրահամ Մանուկյանը 2012թ. մարտի 1-ի դրությամբ, իր ղեկավարած «Քաղաքային ունիվերսալ բազա» ՍՊԸ-ից ստացել էր 1 մլն 575 հազ. 825 դրամի աշխատավարձ: Նույն ՍՊԸ-ից 10 մլն 800 հազար դրամի եկամուտ էլ ստացել էր վարձակալության վճարից, ինչպես նաեւ 3 մլն 400 հազար դրամ «Բելվարմո թրեյդ» ՍՊԸ-ից` որպես ներդրված գումարի վերադարձ:
Այս տարվա մարտի 1-ի դրությամբ, վերջին մեկ տարվա կտրվածքով, Աբրահամ Մանուկյանը ստացել է 414 հազար դրամ աշխատավարձ «Քաղաքային ունիվերսալ բազա» ՍՊԸ-ից, 2 մլն 227 հազար դրամ` Ազգային ժողովից, 14 միլիոն 781 հազար դրամ`«Քաղաքային ունիվերսալ բազա» ՍՊԸ-ից` որպես վարձակալությունից ստացված եկամուտ, ինչպես նաեւ 3 մլն 500 հազար դրամ` «Բելվարմո թրեյդ» ՍՊԸ-ից` որպես ներդրված գումարի վերադարձ:
2012թ. մարտի 29-ի դրությամբ նորընտիր պատգամավորն ունեցել էր 217 մլն դրամ, 117 հազար դոլար:
Այս տարվա մարտի 18-ի դրությամբ, նրա հաշվեհամարին եղել է 225 միլիոն դրամ, 300 հազար դոլար եւ 90 հազար եվրո:

Кандидат, занимающий третье место в списке ППА, увеличил свои доходы
Депутат Национального Собрания Абрам Манукян выдвинут кандидатом в совет старейшин Еревана. В списке партии «Процветающая Армения» он занимает третье мест. А.Манукян считается одним из самых богатов депутатов парламента. Этот «титул» он сохраняет и среди кандидатов в совет старейшин.
Сравнение его последней декларации об имуществе и доходах с аналогичным документом, представленным им во время парламентских выборов, показало, что депутат увеличил свои доходы и финансовые поступления, а вот недвижимость осталась неизменной.
Итак, Абрам Манукян имеет в Ереване 3 земельных участка, 3 здания и строения и 5 единиц прикрепленной к земле недвижимости. У него есть автомобиль «Мерседес Бенц S550» 2007 г.выпуска.
Напомним, что по положению на 1 марта 2012 г. депутат в руководимом им ООО «Городская универсальная база» получил зарплату в размере 1 млн 575 тыс. 825 драмов. Еще 10 млн 800 тыс. драмов Манукян получил в этом же ООО в качестве платы за аренду. А доход в 3 млн 400 тыс. драмов поступил от ООО «Белвармо трейд» в качестве возвращения вложенной суммы.
По положению на 1 марта с.г. годовая зарплата Абрама Манукяна в ООО «Городская универсальная база» составила 414 тыс. драмов, в НС – 2 млн 227 тыс.драмов. Кроме того, в ООО «Городская универсальная база» он в качестве платы за аренду получил доход в 14 млн 781 тыс. драмов, а в ООО «Белвармо трейд» - 3 млн 500 тыс. драмов в качестве возвращения инвестированной суммы.
По положению на 29 марта 2012 г. новоизбранный депутат имел 217 млн драмов и 117 тыс. долларов, а по положению на 18 марта с.г. – уже 225 млн драмов, 300 тыс. долларов и 90 тыс. евро.