Հանրապետական անդամը «հուզվել է» և ընտրողին 2 քվեաթերթիկ տվել
Թիվ 95 դպրոցում տեղակայված 5/3 ընտրատեղամասում քիչ առաջ հանձնաժողովի հանրապետական անդամ Գոհար Բարսեղյանը ընտրողներից մեկին 2 քվեաթերթիկ տվեց, սակայն ԲՀԿ-ի վստահված անձ Նազիկ Ղարիբյանը նկատեց խախտումը և կուսակցության մատյանում արձանագրություն կազմեց այդ մասին: Հանձնաժողովի նախագահ, ՕԵԿ կուսակցությունը ներկայացնող Նարինե Իվանյանից փորձեցինք պարզաբանում ստանալ դեպքի մասին:
Նա պատասխանեց, որ այդպիսի բաներ «բոլորի հետ լինում են», և ինքը «ամենից շատ է շահագրգռված, որ խուսափեն նման դեպքերից»: Նախագահի խոսքով` Նազիկ Ղարիբյանը «կռիվ է սարքել» նաև մոտակա այլ ընտրատեղամասում, իսկ Գոհար Գասպարյանի գործողության պատճառը «հուզմունքն էր»:
Ընտրատեղամասում «Առաքելություն» կուսակցության վստահված անձ Ադելինա Սվազյանը դեպքի վերաբերյալ որևէ արձանագրություն չէր կազմել, նա ասաց, որ «ամեն ինչ լավ է ընթանում և ոչ մի խախտում չի նկատել»:

Представитель РПА от "волнения" дала избирателю два бюллетеня
Несколько минут назад на избирательном участке 5/3, размещенном в школе номер 95, член избирательной комиссии от Республиканской партии Армении Гоар Барсегян дала избирателю 2 бюллетеня. Заметившая это нарушение доверенное лицо партии "Процветающая Армения" Назик Гарибян составила протокол.
Разъяснения по поводу произошедшего мы попытались получить у председателя избирательной комиссии, члена партии "Оринац еркир" Нарине Иванян.
Она отметила, что такое может случиться с каждым и что она больше всех заинтересована в том, чтобы подобных случаев не было. По словам председателя комиссии, Назик Гарибян устроила скандал и на другом избирательном участке. Что касается действий Гоар Барсегян, то они были вызваны "волнением".
Доверенное лицо партии "Аракелутюн" на этом избирательном участке Аделина Свазян никакого протокола по поводу случившегося не составила. По ее словам, "все идет гладко", нарушения не замечены.