7/15-ում իրավիճակը տակավին լարված է
Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքի 7/15 ընտրատեղամասի հարակից տարածքում տեղակայված ՀՀԿ և ԲՀԿ շտաբերը շրջապատված են սևազգեստ երիտասարդներով, ջիպերով ու տարբեր մակնիշի թանկարժեք մեքենաներով: Ընտրատեղամասի բակում գտնվող երկու ոստիկաններից փորձեցինք պարզել, թե ինչու չեն փորձում վերացնել կուտակումը, քանի որ օրենքով սահմանված է, որ 50 մետր շառավղով իրավունք չունեն կուտակվելու: Ոստիկանները պատասխանեցին, որ իրենք նման բան չգիտեն, իսկ շտաբերի մոտ հավաքվածներն էլ կուտակում չի, իրենք էլ իվիճակի չեն շտաբերը փակել:
Տարիքով մարդիկ, բնակիչները մտնում են շտաբ, հետո նոր բարձրանում են քվեարկության: Տղաները հատ-հատ բարձրանում են դռան մոտ, խորհրդակցում են Սևիլ Պապոյանի հետ, ով ներկայանում է որպես անկուսակցական, հետո իջնում շտաբ ու ուղեկցում բնակիչներին:

Ситуация на участке 7/15 остается напряженной
Возле предвыборных штабов Республиканской пакртии Армении и партии "Процветающая Армения", расположенных недалеко от избирательного участка 7/15 в административном округе Малатия-Себастия, припаркованы дорогие иномарки.
Мы попытались выяснить у дежуривших во дворе избирательного участка двух полицейских, почему они не устраняют скопления машин. По словам полицейских, расположенные возле штабов машины нельзя считать скоплением, а закрыть штабы они не могут.
Идущие на выборы пожилые люди, жители близлежащих домов сперва заходят в штаб и только потом идут голосовать. Молодые люди по очереди подходят к двери, чтобы посовещаться с Севиль Папоян, которая представляется беспартийной, после чего сопровождают граждан в штаб.