ՀՀԿ-ն մերժեց Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունը
Այսօր մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի ծննդյան օրն է: Մինչ ԱԺ նիստը սկսելը ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը փորձեց ծաղկեփունջ նվիրել ԱԺ դահլիճում գտնվող նախարարին: ԱԺ նախագահի ոտքը սայթաքեց եւ քիչ էր մնում՝ ընկներ:
ԱԺ դահլիճում տիրեց աշխուժություն, եւ հենց այդ մթնոլորտում էլ ՀՀԿ եւ ՕԵԿ խմբակցության պատգամավորները մերժեցին Զարուհի Փոստանջյանի, Ռուբիկ Հակոբյանի եւ Թեւան Պողոսյանի հեղինակած «Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Նախագծին կողմ է քվեարկել 41 պատգամավոր, դեմ` 66, ձեռնպահ` 1: ԲՀԿ, ՀՅԴ եւ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորները կողմ են քվեարկել «Ժառանգության» պատգամավորների նախագծին:

РПА отклонила законопроект о внесении изменений в Избирательный кодекс
Сегодня день рождения министра культуры РА Асмик Погосян. До начала заседания Национального Собрания спикер Овик Абрамян попытался вручить букет цветов министру, находящейся в зале заседаний НС, однако споткнулся и чуть было не упал. Это вызвало оживление в зале, и в такой атмосфере депутаты фракций Республиканской партии Армении и «Оринац еркир» отклонили проект закона «О внесении изменений и дополнений в Избирательный кодекс».
За проект закона членов фракции «Наследие» проголосовал 41 депутат от партий «Процветающая Армения», АРФ Дашнакцутюн и Армянского национального конгресса, против – 66, воздержался один.