Ներսես Երիցյանին պետք է պարտադրել երեք տարի աշխատեցնել բիոզուգարանները
Վերջապես «Հետքին» հաջողվել է պարզել, թե ով է տարիներ առաջ Հայաստան ներկրված 2 բիոզուգարանների «պատասխանատուն»: Հիշեցնենք՝ դրանց ձեռք բերման համար պետական բյուջեից հատկացվել էր 124 մլն դրամ (մոտ 340 հազար դոլար):
Բիոզուգարաններ ունենալու գաղափարը Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանինն է: Ընդհանրապես, նրա պաշտոնավարման տարիներին նմանատիպ բազմաթիվ գաղափարներ են «փորձարկվել» ու ձախողվել: Պարզապես այս մեկը այնքան խայտառակ ձեւով է իրականացվել, որ դարձել է նրա պաշտոնանկության պատճառը: Չգիտես ինչու՝ իշխանությունները սա այսքան գաղտնի են պահում: Բայց իշխանությունները կարող էին, չէ՞, պատժել նախարարին՝ նրա բանկային հաշվից վերցնելով այնքան գումար, որքան նա ծախսել է իր «հանճարեղ» գաղափարն իրականացնելու համար: Իսկ ամենամեծ պատիժը, որ արժե կիրառել եւ, կարծում ենք, դեռ ուշ չէ՝ պարտադրել Ներսես Երիցյանին երեք տարի անձամբ աշխատեցնել բիոզուգարանները: Եթե չեմ սխալվում, հենց այդքան է բիոզուգարանի երաշխիքային ժամկետը:
Իսկ թե ինչ նոր գաղափարներ է իրականացնում այժմ արդեն Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղեկալ Ներսես Երիցյանը՝ մի օր երեւի հայտնի կդառնա: Ու երբ հայտնի դառնա, նրան կտեղափոխեն այլ աշխատանքի:

Нерсеса Ерицяна нужно заставить три года поработать на биотуалетах
“Hetq” наконец-то удалось выяснить, кто несет ответственность за доставленные несколько лет назад в Армению два биотуалета. Напомним, что на их приобретение из госбюджета было выделено 124 млн драмов (около 340 тыс. долларов).
Идея установки в Ереване биотуалетов принадлежала министру экономики Нерсесу Ерицяну. Вообще за годы его пребывания в этой должности были “опробованы” и провалены многочисленные подобные идеи. Просто биотуалетная идея была осуществлена настолько позорно, что стала причиной его отставки. Власти почему-то скрывали этот факт, но ведь могли же они наказать министра, сняв с его банковского счета ту сумму, которую он потратил на реализацию своей “гениальной” идеи. Однако самое большое наказание, которое еще не поздно применить, состоит в том, чтобы заставить Нерсеса Назаряна в течение трех лет лично поработать на биотуалетах. Если не ошибаюсь, именно такой гарантийный срок у этих туалетов.
О том, какие сейчас новые идеи реализует Нерсес Ерицян, занимающий ныне пост заместителя председателя Центробанка, мы, наверное, когда-нибудь узнаем. И когда это станет известно, его переведут на другую работу.