«Արմավիա»-ի աշխատակիցները պարբերաբար գալիս են իրենց աշխատավարձի հետևից (լուսանկարներ)
«Արմավիա» ավիաընկերության տնօրինությունը խոստացել էր այս երկուշաբթի օրվանից վճարել արդեն նախկին աշխատակիցների չվճարված աշխատավարձերը: «Արմավիայի» նախկին օդաչուները, ավիատեխնիկները, բորտուղեկցորդները մի քանի օր է, ինչ գալիս են ավիաընկերության գրասենյակ, խմբով կամ առանձին-առանձին մտնում են տնօրինության մոտ, հաշվապահություն:
Նրանց չեն մերժում, ընդունում են, չեն հրաժարվում աշխատավարձերը տալուց, բայց կոնկրետ ժամկետներ չեն նշում:
«Արմավիա»-ի նախկին աշխատակիցներն այսօր նույնպես եկել էին իրենց աշխատավարձի հետևից:
«Հետքի» հետ զրույցում նրանք իրենց վրդովմունքն արտահայտեցին այն բանի կապակցությամբ, որ մամուլում լուրեր են տարածվել, թե իբր «Արմավիան» վճարում է և վճարելու է իրենց աշխատավարձը:
Սա այն դեպքում, երբ ընդամենը մի քանի բորտուղեկցորդ մոտ 50-100 հազար դրամ է ստացել, այն էլ՝ անցած տարվա աշխատավարձից, երբ նրանց հանրագումարով 2-3 միլիոն դրամ են պարտք:
Տեխնիկները նշեցին, որ իրենց աշխատավարձերի մի քանի ամսվա պարտքերը գոյացել են 2 տարվա ընթացքում, երբ ամսեամիս մի քանի օրով հետաձգում էին աշխատավարձ տալու օրը:
«Այն ժամանակ մենք մտանք նրանց դրության մեջ, իսկ հիմա ավիաընկերությունը չի ցանկանում մտնել մեր դրության մեջ»,- ասաց նրանցից մեկը:
Իսկ ահա օդաչուները մեծ հույսեր չեն կապում աշխատավարձերը ստանալու առումով: Նրանց շարքերը օրեցօր նոսրանում են, մեծ մասն արդեն աշխատում է արտասահմանյան ավիափոխադրող ընկերություններում:
Այսօր աշխատավարձի հետևից եկել էր չորս-հինգ օդաչու, որոնցից երկուսը մոտակա օրերին լքելու են Հայաստանը արտերկրում իրենց մասնագիտությամբ աշխատելու նպատակով:

Сотрудники "Армавиа" регулярно приходят за зарплатой (фото)
Дирекция авиакомпании "Армавиа" обещала с этого понедельника начать погашать задолженности по зарплате уже бывшим своим сотрудникам. Летчики, авиатехники и бортпроводницы, работавшие до недавнего времени в "Армавиа", уже несколько дней приходят в офис компании. В дирекции и бухгалтерии им не отказывают в выплате зарплаты, но конкретных сроков не называют.
Сегодня бывшие сотрудники "Армавиа" в очередной раз пришли за своими деньгами.
В беседе с "Hetq" они выразили возмущение распространившимися в прессе слухами о том, будто "Армавиа" выплачивает и будет выплачивать зарплату.
По словам техников, многомесячная задолженность по их зарплате образовалась в течениех двух лет, так как каждый месяц день выплаты зарплаты оттягивали на несколько дней.
"Тогда мы входили в их положение, но сейчас авиакомпания не хочет войти в наше положение",- сказал один из них.
А вот летчики не связывают больших надежд на получение денег. Их ряды с каждым днем редеют. Большинство пилотов уже работает в зарубежных авиакомпаниях.
Сегодня за зарплатой причшли пятеро летчиков, двое из которых в ближайшие дни покинут Армению, чтобы приступить к работе по специальности за рубежом.