ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի նորանշանակ համանախագահ Ուորլիքը ուղևորվեց Արցախ
Ս.թ. սեպտեմբերի  10-ից 12-ը այցով Երևանում էր գտնվում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի նորանշանակ ԱՄՆ համանախագահ դեսպան Ջեյմս Ուորլիքը:
Դեսպան Ուորլիքը քննարկեց խաղաղության գործընթացը նախագահ Սերժ Սարգսյանի և արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ և անվտանգության հետ կապված իրավիճակը պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ: Նա վերահաստատեց Միացյալ Նահանգների ցանկությունը օգնել կողմերին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցում և  պատրաստակամությունը աշխատել Ռուսաստանյան Դաշնության ու Ֆրանսիայի հետ՝ որպես  ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների:
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հայտնում է, որ սեպտեմբերի 12-ին դեսպան Ուորլիքը ուղևորվեց Լեռնային Ղարաբաղ, որտեղ կշարունակի իր հանդիպումները և տեղում կծանոթանա առաջին գծի իրավիճակին:

Ambassador James Warlick visited Yerevan on September 10-12 in his new capacity as U.S. co-chair of the OSCE Minsk Group.
Ambassador Warlick discussed the ongoing peace process with President Serzh Sargsian and Foreign Minister Edward Nalbandian, and the security situation with Minister of Defense Seyran Ohanyan.
He reiterated the United States' desire to help the sides reach a peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, and reaffirmed his country's commitment to working with the Russian Federation and France as co-chairs of the OSCE Minsk Group.
Ambassador Warlick will travel to Nagorno-Karabakh on September 12 to continue his introductory consultations and see firsthand the situation on the line of contact.