Ազատ է արձակվել ևս 43 դատապարտյալ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 3-ի «Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 22-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին» որոշման համաձայն՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկներից ս.թ. հոկտեմբերի 11-ին` ժամը 19:00-ի դրությամբ, ազատ է արձակվել 43 դատապարտյալ:
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից` 4, «Արթիկ» ՔԿՀ-ից` 1, «Էրեբունի» ՔԿՀ-ից` 26, «Կոշ» ՔԿՀ-ից` 2, «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ից` 6, «Վանաձոր» ՔԿՀ-ից` 1, «Աբովյան» ՔԿՀ-ից` 1, (կին դատապարտյալ) «Հրազդան» ՔԿՀ-ից` 2 դատապարտյալ:
Ընդհանուր առմամբ, համաներման կիրառմամբ ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկներից ազատ է արձակվել 505 դատապարտյալ:

На свободу вышли 43 осужденных
В соответствии с принятым 3 октября Национальным Собранием РА решением “Об объявлении амнистии в связи с 22-ой годовщиной провозглашения независимости Республики Армения” по положению на 19.00 11 октября с.г. из уголовно-исполнительных учреждений РА на свободу вышли 43 осужденных: 4 – из УИУ “Нубарашен”, 1 – из УИУ “Артик”, 26 – из УИУ “Эребуни”, 2 – из УИУ “Кош”, 6 – из УИУ “Больница для осужденных”, 1 – из УИУ “Ванадзор”, 1 – из УИУ “Абовян” (женщина), 2 – из УИУ “Раздан”.
В результате применения амнистии из уголовно-исполнительных учреждений Министерства юстиции РА на свободу вышли 505 осужденных. Об этом сообщает официальный сайт МЮ РА.