Այսօր երեկոյան՝ Իտալիա-Հայաստան
Այսօր Իտալիայի Նապոլի քաղաքում տեղի կունենա աշխարհի 2014 թ. առաջնության ընտրական փուլի Իտալիա-Հայաստան հանդիպումը: Այս եւ խմբի մյուս՝ Չեխիա-Բուլղարիա, Դանիա-Մալթա հանդիպումների ելքից է կախված, թե ով կզբաղեցնի երկրորդ տեղը եւ փլեյ-օֆ փուլի ուղեգիր ձեռք կբերի: Այս պահին լավագույն հնարավորությունն ունեն դանիացիները, չնայած նրանց կարող են խանգարել բուլղարները:
Հայաստանի եւ Չեխիայի հնարավորությունները աղոտ են: Մեզ համար անհրաժեշտ է, որ չեխերն ու բուլղարները ոչ-ոքի խաղան, Մալթան հաղթի Դանիային, դե իսկ մենք պարտավոր ենք հաղթել իտալացիներին: Անշուշտ, խնդիրը շատ բարդ է, սակայն իտալացիները ժամկետից շուտ ուղեգիր են ձեռք բերել եւ, ինչպես շեշտել է մեր հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը, հայ ֆուտբոլիստների մոտիվացիան ավելի մեծ է լինելու այս խաղում: Մյուս կողմից՝ իրենց հարկի տակ իտալացիները կցանկանային բարձր նոտայով ավարտել ելույթները:
Հիշեցնենք, որ երեւանյան առաջին հանդիպումն ավարտվել է Եվրոպայի փոխչեմպիոնների հաղթանակով՝ 3-1: Մեր թիմից գոլի հեղինակ էր դարձել Հենրիխ Մխիթարյանը: Նապոլիի խաղը կմեկնարկի Երեւանի ժամանակով 22:45-ին:

Сегодня вечером – Италия-Армения
Сегодня в итальянском городе Неаполе состоится встреча отборочного тура чемпионата мира по футболу 2014 года между сборными Италии и Армении. От исхода этого матча, как и других матчей в этой группе – Чехия-Болгария, Дания-Мальта – зависит, кто займет второе место и получит путевку в плей-офф.
На данный момент самые хорошие шансы у датчан, хотя им могут помешать болгары. Возможности Армении и Чехии весьма туманны. Нам необходимо, чтобы чехи и болгары сыграли вничью, Мальта победила Данию или как минимум сыграла вничью, ну а мы обязаны одержать победу над итальянцами.
Задача, что и говорить, очень сложная, однако итальянцы досрочно получили путевку, а у армянских футболистов, как подчеркнул главный тренер нашей сборной Вардан Минасян, в этой игре будет более сильная мотивация. С другой стороны итальянцы захотят завершить выступления на своем поле на более радостной ноте.
Напомним, что первая встреча в Ереване завершилась победой вице-чемпионов Европы – 3-1. Автором гола армянской сборной стал Генрих Мхитарян. Встреча в Неаполе начнется в 22.45 по ереванскому времени. Представляем предматчевую пресс-конференцию Вардана Минасяна, видеозапись которой распространил armsport.am.