Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Այսօր ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Երևան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասիեին, Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպմանը շարունակվեցին քննարկումները արցախյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացում առաջընթաց արձանագրելու նպատակով նախատեսվող քայլերի վերաբերյալ:
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչության հաղորդմամբ՝ համանախագահները Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրին Բաքվում ունեցած իրենց հանդիպումներից ստացված տպավորությունները:
Միջնորդների հետ զրույցի ընթացքում Էդվարդ Նալբանդյանը, անդրադառնալով առանց հիմնարար սկզբունքների համաձայնեցման՝ անմիջապես խաղաղ պայմանագրի մշակմանն անցնելու վերաբերյալ Բաքվից հնչող հայտարարություններին, ասաց, որ դրանք հակասում են թե բանակցային գործընթացի տրամաբանությանը, թե միջնորդների դիրքորոշմանը:

Глава МИД Армении принял сопредседателей МГ ОБСЕ
Сегодня министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Роберта Брадтке, Бернара Фасье, Игоря Попова и спецпредставителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика.
В ходе встречи стороны обсудили предстоящие шаги, направленные на достижение прогресса в процессе мирного урегулирования карабахского конфликта.
Как сообщает пресс-служба МИД РА, посредники по карабахскому урегулированию представили главе внешнеполитического ведомства Армении свои впечатления от проведенных в Баку встреч.
Во время беседы министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, касаясь предложений азербайджанской стороны приступить к разработке непосредственно самого мирного соглашения по проблеме без предварительного согласования базовых принципов урегулирования, сказал, что данные заявления противоречат как логике переговорного процесса, так и позиции посредников.