Ոչ մի եկամուտ, բայց կուտակած միլիոնավոր դրամներ
ԱԺ ԲՀԿ-ական պատգամավոր Կարո Կարապետյանը (Յուվեցի Կարո), որպես պատգամավոր, երբեւէ աչքի չի ընկել: Նա մեկ-մեկ գալիս է ԱԺ նիստերին, առանց աղմկելու նստում է իր տեղում, իրեն հասանելիք կոճակը սեղմում ու կարճ ժամանակ հետո հեռանում է: Այսքանով ավարտվում է պատգամավորի խորհրդարանական գործունեությունը:
Ուսումնասիրելով պատգամավորի գույքի ու եկամուտների հայտարարագիրը` պարզվեց, որ նա իր ընտանիքի անդամների հետ, բավականին լուրջ կարողության տեր է:
Որպես եկամուտ` Կարո Կարապետյանը 2012թ. հայտարարագրել է միայն ԱԺ աշխատավարձը` 3 մլն 124 հազար դրամ, իսկ հաշվին եղած դրամական միջոցները կազմում են 49 մլն դրամ եւ 108 հազար դոլար:
Պատգամավորի կինը` Հասմիկ Ստեփանյանը տարվա, ընթացքում որեւէ եկամուտ չի ունեցել, սակայն նրա հաշվին եղել է 53 միլիոն դրամ եւ 100 հազար դոլար:
| Պատգամավորի առանձնատունը Շահումյան գյուղում |
Առանց եկամուտ ստանալու դրամական միջոցներ կուտակելու` սովորական քաղաքացուն խորթ երեւույթը առկա է նաեւ պատգամավորի որդու պարագայում: Վիլիկ Կարապետյանը, հայտարարագրելով 0 դրամ եկամուտ, իր հաշվին ունեցել է 85 միլիոն դրամ եւ 260 հազար դոլար:
Ըստ էլեկտրոնային ռեգիստրի, Վիլիկ Կարապետյանը հանդիսանում է «ՇԱՀՈՒՄՅԱՆ ՎԻՆՈ» ՍՊԸ-ի 100 % բաժնետերը:
Հիշեցնենք, որ Կարո Կարապետյանը պաշտոնական պարտականությունները ստանձնելու օրվա դրությամբ (2012թ.) ներկայացրած գույքի եւ եկամուտների հայտարարագրում նշել էր, որ ունի 2 բնակելի տուն, մեկ հողամաս, 6 մլն 460 հազար դրամի բաժնետոմս: Թեեւ շահութաբեր բաժնետոմս ունի, սակայն Կարո Կարապետյանը որպես եկամուտ ներկայացրել է միայն ԱԺ-ից ստացած աշխատավարձը՝ 3 մլն 143 հազար 440 դրամ:

Доход маленький, а состояние многомиллионное
Депутат фракции “Процветающая Армения” Национального Собрания РА Каро Карапетян (Ювеци Каро) не отличается своей парламентской деятельностью. Он редко приходит на заседания, молча сидит на своем месте, нажимает на нужную кнопку и сразу уходит. Этим и ограничивается выполнение К.Карапетяном своих депутатских полномочий.
Изучение декларации об имуществе и доходах этого парламентария показало, что он вместе с членами своей семьи владеет довольно внушительным состоянием.
В 2012 г. Каро Карапетян задекларировал в качестве дохода лишь депутатскую зарплату в размере 3 млн 124 тыс. драмов, между тем на его счете имелось 49 млн драмов и 108 тыс. долларов.
Жена депутата, Асмик Степанян, в течение года никаких доходов не имела, однако на ее счете было 53 млн драмов и 100 тыс. долларов.
Непонятное простым гражданам явление, когда денежные средства накапливаются без получения дохода, имеет место и в случае с сыном депутата. Вилик Карапетян, задекларировавший 0 драмов дохода, имел на своем счете 85 млн драмов и 260 тыс. долларов.
Согласно электронному регистру, Вилик Карапетян является держателем 100% акций ООО “Шаумян Вино”.
Напомним, что по положению на день избрания депутатом (2012 г.) Каро Карапетян указал в декларации два жилых дома, один земельный участок, акции на сумму 6 млн 460 тыс. драмов. Несмотря на наличие приносящих прибыль акций, Карапетян в качестве дохода задекларировал лишь получаемую в НС зарплату – 3 млн 143 тыс. 440 драмов.