Ընտանիքը մնացել է դրսում. նրանց բնակարանն ամբողջովին այրվել է
Սույն թվականի սեպտեմբերի 9-ին դժբախտ դեպք տեղի ունեցավ Տավուշի մարզի Լուսաձոր գյուղում: Ժամը 17:30-ի սահմաններում հաշված րոպեների ընթաքում այրվեց Ատոմ Սիմոնյանի բնակարանը:
Բնակարանից միայն կարողացան փրկել երեք երեխաներին և Ատոմի երկրորդ կարգի հաշմանդամ մորը՝ 63-ամյա Սեդա Սիմոնյանին, իսկ թե ինչ մնաց բնակարանից կարող եք տեսնել լուսանկարներում: Հիմա նրանք ապրում են իրենց բարեկամի տանը, ով Ռուսաստանում է և շուտով պետք ընտանիքով հետ վերադառնա Հայաստան, հետևաբար ընտանիքը հայտնվելու է փողոցում:
Ատոմի մայրը, տիկին Սեդան, նոր է ողնաշարի վիրահատություն տարել, խնամքի ու բուժման կարիք ունի, սակայն ցանկությունը մեկն է՝ իրենց տունը կանգուն տեսնել, նույն բանն է երազում նաև տան ամենափոքր անդամը՝ հնգամյա Զավենը, ով տունն այվելու ամբողջ գիշեր լաց է եղել:
Ատոմը և իր կինը մշտական աշխատանք չունեն և տունը վերակառուցելու գործում ակընկալում են բարի մարդկանց միջամտությանը և օգնությանը: Նա նաև դիմել է բանկերի երկարաժամկետ վարկ վերցնելու խնդրանքով, սակայն մերժել են, նշելով, որ վարկը երիտասարդների համար է. հիշեցնենք, որ Ատոմը Սիմոնյանը 33 տարեկան է:
Ձեր օգնությունը կարող եք ուղարկել սույն հաշվեհամարներով՝
ԿՈՆՎԵՐՍ բանկ հ/հ 1930044804170100
ՅՈՒՆԻԲԱՆԿ հ/հ 9051410200786283/ 24100234040400
Հարցերի և և այլ տեղեկատվության համար դիմեք ինձ +374 77 818 743 հեռախոսահամարով կամ անհատական նամակով:

Fire Destroys Simonyan House in Lusadzor: Donations Needed to Rebuild
At 17:30, a fire broke out in the house of Atom Simonyan. It was burnt beyond repair in a few minutesThe media wrote about that incident a lot.
Only the three children and 63-year-old disabled mother of Atom Simonyan, Seda Simonyan, were saved. And what has remained from the house, you can see in the photos. Now they live in their relative's house, who is in Russia, but will soon return to Armenia with his family.
So there is nowhere for the family to stay.
Atom's mother, Mrs. Seda, who has just had an operation of the spine, now needs care and treatment. But the family has only one desire, to see their house standing in its place again. The youingest member of the family, five-year-old Zaven, is dreaming of it, too (he was crying all night long, after the fire)
Atom and his wife don't have a permanent job. In order to rebuild their house, they are seeking the help of generous, giving people like you.
The bank refused to issue a long-term loan to the family,arguing that Artom and his wife are unemployed. The bank noted that they only issue loans to young people (Atom Simonyan is 33 years old).
Let's help these poor people together.
You can forward your financial assistance to Artom and his family through the following accounts:
1930044804170100 (Converse Bank), 9051410200786283/ 24100234040400 (Unibank).
For questions and more information, please, contact me by phone: +374 77 818 743, or send a personal message.