Վերաբացվեց Գերմանիայի դեսպանության շենքը (լուսանկարներ)
3 միլիոն 200 հազար եվրոյով վերակառուցվել է Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանության շենքը: Շինարարությունը տևել է երկու տարի` 2011թ. հունիսից մինչև 2013 թ. նոյեմբեր:
Այսօր, պաշտոնական վերաբացման արարողության ժամանակ դեսպան Ռայներ Մորելը նշեց, որ շինարարական ու վերակառուցման աշխատանքների ժամանակ դեսպանատան շենքը շարունակել է գործել և ամեն աշխատանքային օր սպասարկել է քաղաքացիներին: «Այս վերակառուցումն ասես սրտի բաց վիրահատություն լիներ»,- կատակեց դեսպանն ու ևս մեկ անգամ հայցեց դեսպանատան աշխատակիցների և այցելուների ներողամտությունը վերանորոգման աշխատանքերի արդյունքում առաջացրած անհարմարությունների համար:
Դեսպանության շենքի վերակառուցման շինաշխատանքները հանձնարարված են եղել գերմանական և հայկական ընկերություններին:
Բացման արարողությանը, ի թիվս այլ պաշտոնատար անձանց, ներկա էր նաև ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:

В Ереване открылось новое здание посольства Германии (фото)
3 миллиона 200 тысяч евро – в такую сумму обошлась реконструкция здания посольства Германии в Армении. Строительство длилось два года – с июня 2011-го по ноябрь 2013-го.
На состоявшемся сегодня торжественном открытии нового здания посол Райнер Морель отметил, что даже в ходе строительных работ посольство продолжало действовать и обслуживать граждан. “Проведение реконструкции напоминало операцию на открытом сердце”,- пошутил посол, еще раз принеся извинения сотрудникам и посетителям за причиненные им неудобства.
Строительные работы были поручены немецкой и армянской компаниям.
На церемонии открытия, помимо других официальных лиц, пристутствовал также министр иностранных дел РА Эдвард Налбандян.