Կինոռեժիսոր և ակտիվիստ Լուսինե Գևորգյանի բուժման նպատակով կազմակերպված դրամահավաքը շարունակվում է
Լուսինե Գևորգյանը ռեժիսոր է, բազմաթիվ ֆիլմերի և հաղորդաշարերի հեղինակ: Լուսինեի ֆիլմերն ու հաղորդումները ժամանակին կարելի էր դիտել գրեթե բոլոր հեռուստաալիքներով: Իր բոլոր գործերը Լուսինեն նվիրել է հանրությանը․ համացանցում տեղի են ունեցել նրա ֆիլմերի օն-լայն պրեմիերաները (http://www.youtube.com/432Lusine):
Արդեն 10 տարի է՝ ինչ Լուսինեն ոչինչ չի նկարահանել, նա միայն գրում է և աշխատում իր լայնամետրաժ կինոծրագրերի վրա: Չնայած սոցիալական և առողջական վատ վիճակին, Լուսինե Գևորգյանն ակտիվ մասնակցում է քաղաքացիական կյանքին, ակտիվիստ է: Նա ակտիվ պայքարել է Մաշտոցի պուրակի և այլ հանրային տարածքների փրկության համար:
Լուսինեն երկար ժամանակ թուլության զգացում ուներ և չգիտեր այդ վիճակի պատճառը: Միայն այս տարվա մարտին համակարգչային տոմոգրաֆիան հայտնաբերեց, որ նա 10 տարուց ի վեր ապրում է մեկ երիկամով, այն էլ ունի ինֆեկցիա:
«Օգնենք Լուսինե Գևորգյանին» նախաձեռնությունը հայտնում է, որ Լուսինեն հայտնվել է դժվար կացության մեջ․ ֆինանսների բացակայության պատճառով չի կարող պատշաճ բուժում ստանալ: Այսօր մտավորականի գոյությունը բախտի քմահաճույքին է մատնված:
«Օգնենք Լուսինե Գևորգյանին» նախաձեռնությունը աջակցության խնդրանքով դիմում է բոլոր հնարավորություն ունեցողներին:

Лусине Геворкян – режиссер, автор многих фильмов и передач. В свое время фильмы и передачи Лусине шли почти на всех телеканалах. Свои работы она посвящала людям, в интернете проходили онлайн-премьеры ее фильмов (http://www.youtube.com/432Lusine).
Но уже 10 лет Лусине ничего не снимает, а только работает над своими полнометражными кинопрограммами. Несмотря на тяжелое социальное положение и серьезные проблемы со здоровьем, Лусине Геворкян активно участвует в гражданской жизни. Она, в частности, вела активную борьбу за спасение сквера на проспекте Маштоца и других общественных территорий.
Лусине долгое время чувствовала себя слабо, но не могла понять причины плохого самочувствия. И только в марте этого года компьютерная томография показала, что она больше десяти лет живет с одной почкой, которая к тому же инфицирована.
Инициатива “Поможем Лусине Геворкян” сообщает, что Лусине оказалась в трудном положении: из-за отсутствия финансов она не может получить нужное лечение, и ее жизнь находится под угрозой.