Ոստիկանությունը հաստատել է դպրոցականին ծեծելու փաստը
«Դեկտեմբերի 7-ին Գորիսի թիվ 1 ավագ դպրոցի հարակից տարածքում նույն դպրոցի աշակերտներ Հ.Գ.-ի և Գ.Շ-ի միջև վիճաբանություն է ծագել, որը դեկտեմբերի 9-ին նույն վայրում շարունակվել է և վերածվել նրանց միջև քաշքշուկի: Ներկա գտնվող Կ.Մ.-ն ծեծի է ենթարկել Հ.Գ.-ին, իսկ վերջինիս հորեղբայր Ա.Գ.-ն երկու անգամ ապտակել է Կ.Մ.-ին: Կ.Մ.-ն եղել է տասներորդ դասարանի աշակերտ: Հանգամաքները պարզվում են, կատարվում է հետաքննություն»,- պարզաբանում է ոստիկանությունը` ի պատասխան «Ծեծկռտուք դպրոցում.պայմանավորված լռություն» հրապարակման: Ոստիկանությունը դեպքի վերաբերյալ հանգամանքները պարզել է այսօր:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Գորիս քաղաքի թիվ 1 դպրոցի բակում տեղի էր ունեցել վիճաբանություն դպրոցականների միջև: Վիճաբանությանը միջամտել է դպրոցի տասներորդ դասարանցիներից մեկը: Նա փորձել է հարթել վիճաբանությունը` հանդիմանելով վեճի մասնակիցներից մեկին: Վերջինս զանգահարել է հորը, ով դեպքի վայր է եկել այլ տղամարդկանց հետ: Վերջիններիս շարքում եղել է նաև ոստիկան: Նրանք դաժանաբար ծեծել են տասներորդ դասարանցի տղային:
Այս դեպքի վերաբերյալ ոչ ծեծվողի ծնողները, ոչ դպրոցի ուսուցիչները և ոչ էլ տնօրենը ոստիկանությանը չէին հայտնել: Գորիսի թիվ 1 դպրոցի տնօրեն Կարինե Մովսիսյանն էլ մեզ հետ զրույցում նշել էր, որ իրենց դպրոցում վիճաբանություն չի եղել:
Հիշեցնենք, որ մեր տեղեկություններով՝ դեպքը տեղի էր ունեցել դեկտեմբերի 10-ին: Բացի այդ՝ ծեծկռտուքի ականատեսները մեզ դեպքի մասին ավելին են հայտնել. տղան ծեծի արդյունքում ուղեղի ցնցում է ստացել և ամբողջ շաբաթ դպրոց չի հաճախել: Վիճաբանության ականատեսների պատմելով` տղայի ընկերները փորձել են միջամտել, օգնել իրենց համադասարանցուն, աղջիկներից ոմանք նույնիսկ կծոտել են ծեծողների ձեռքերը, երբ նրանք տղային մտցրել են մեքենայի մեջ: Ծեծված տղան միայն այսօր է դպրոց գնացել, դեմքին` ամբողջությամբ կապտուկներ:
Ականատեսները վախենում են ծեծողների անունները տալ. նրանք նշում են միայն, որ տղային ծեծողներից մեկը ուսադիրներով էր: Մեր տեղեկություններով` տասներորդ դասարանցուն ծեծողների թվում է եղել ոչ միայն աշակերտ Հ.Գ.-ի հորեղբայրը, ինչպես հայտնում է ոստիկանությունը, այլև Գորիսի ճանապարհային ոստիկանության պետի եղբոր տղան, որը ճանապարհային ոստիկանության` մեքենաների առքուվաճառքը ձևակերպող մարմնի ( ՄՌՈՒ) աշխատակից է:
«Հետաքննություն է ընթանում, բոլոր տեղեկությունները նախնական են, միգուցե հետո ուրիշ բան պարզվի»,- առայժմ հայտնում է ոստիկանությունը:

Полиция подтвердила факт избиения десятиклассника
“7 декабря на территории, сопредельной со школой номер 1 города Гориса, между учениками этой школы О.Г. и Г.Ш. вспыхнул спор, который продолжился 9 декабря на том же месте и перерос в потасовку. Присутствовавший при этом К.М. избил О.Г., а дядя последнего А.Г. дважды дал оплеуху К.М. Последний является учеником десятого класса. Обстоятельства выясняются, ведется следствие”,- сообщила полиция в ответ на публикацию “Драка в школе: согласованное молчание”.
Сегодня полиция установила обстоятельства произошедшего. Ранее мы сообщали, что во дворе школы номер 1 Гориса между школьниками произошла ссора. В нее вмешался один из десятиклассников, который попытался уладить спор, сделав замечание одному из его участников. Последний позвонил отцу, который прибыл на место происшествия с несколькими мужчинами. В их числе был также полицейский. Прибывшие жестоко избили десятиклассника.
Ни родители избитого, ни учителя школы, ни ее директор не обратились в полицию в связи с произошедшим. В беседе с нами директор школы Карине Мовсисян заверила, что в их школе не было драки.
Напомним, что инцидент произошел 10 декабря. Очевидцы сообщили нам, что в результате избиения десятиклассник получил сотрясение мозга и всю неделю не ходил в школу. Друзья юноши попытались вмешаться и помочь своему однокласснику, девочки даже покусали руки мужчин, которые сажали парня в машину. Избитый десятиклассник только сегодня пришел в школу, все его лицо было в синяках.
Очевидцы боятся назвать имена избивавших. Они лишь отмечают, что на одном из них были погоны. По нашим сведениям, в числе тех, кто избивал десятиклассника, был не только дядя О.Г., как сообщает полиция, но и племянник начальника Дорожной полиции Гориса, являющийся сотрудником структуры по оформлению купли-продажи автомобилей ДП.
“Ведется расследование. Все данные предварительные. В дальнейшем, возможно, появятся другие обстоятельства”,- сообщает полиция.