Հայաստան է ժամանելու ԱՄՆ պաշտպանության փոխնախարարի օգնականը
Դեկտեմբերի 18-19-ին երկկողմ պաշտպանական համագործակցության հարցերով խորհրդակցությունների նպատակով  Հայաստան կժամանի ԱՄՆ պաշտպանության փոխնախարարի Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական դ-ր Էվելին Ֆարկասը:
Այցի ընթացքում դ-ր Ֆարկասը հանդիպումներ կունենա ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի և գիտական շրջանակների փորձագետների հետ: Այցը նախանշում է Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների ամուր ու զարգացող համագործակցությունը պաշտպանության ոլորտում:
Դ-ր Ֆարկասն իր քննարկումներում անդրադարձ կկատարի երկու երկրների համար փոխշահավետ համագործակցության ոլորտներին, ինչպիսիք են՝ դաշնային ու խաղաղապահ գործողությունները, ուսուցումները Հայաստանի զինվորականների ու  Եվրոպական հրամանատարության ու Կանզասի ազգային գվարդիայի ուժերի մասնակցությամբ և տարածաշրջանային անվտանգությունը:

U.S. Deputy Assistant Secretary of Defense to Visit Armenia for Consultations
Dr. Evelyn N. Farkas, U.S. Deputy Assistant Secretary of Defense for Russia, Ukraine, and Eurasia will arrive in Armenia for a series of bilateral defense consultations from December 18 to19.
During her visit, Dr. Farkas will meet with Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian, Minister of Defense Seyran Ohanyan, and experts from the academic community.
According to the U.S. Embassy in Yerevan, topics of Dr. Farkas’ discussions will include areas of cooperation that are beneficial to both countries such as coalition and peacekeeping operations, training between Armenian military and forces from the U.S. European Command and the Kansas National Guard, and regional security.