Լարված դրություն ԱԺ-ի մոտ (տեսանյութ)
Այս պահին ՀՀ Ազգային ժողովի մոտ են հավաքվել մոտ 200 քաղաքացիներ, ովքեր պահանջում են պատգամավորներից չքվեարկել «Հայաստանի ինքնիշխանությունը վտանգող պայմանագրի դեմ»:
ԲՀԿ-ական Տիգրան Ուրիխանյանը, անցնելով հավաքվածների միջով, նշեց. «Ամեն ինչ ստրատեգիապես որոշված է քվեարկությունը տապալելու համար»:
Այս պահին նիստը սկսվել է, պատգամավորները գրանցվել են, իսկ ԱԺ-ի դիմաց քաղաքացիները շարունակում են պայքարը՝ հանուն Հայաստանի անկախության:
Նրանք ողողել են Բաղրամյան փողոցը «Ազատ, անկախ Հայաստան» եւ «Դավաճաններ» բացականչություններով:
Հիշեցնենք, որ այսօրվա նիստում ԱԺ պատգամավորները պետք է քվեարկեն դեկտեմբերի 2-ին «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ «ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի առքուվաճառքի եւ հետագա գործունեության պայմանների մասին» համաձայնագրի վավերացման համար:

Напряженная ситуация перед зданием НС (видеоматериал)
В эти минуты перед зданием Национального Собрания находятся около 200 граждан, которые требуют от депутатов не голосовать против "опасного для суверенитета Армении договора".
Представитель фракции "Процветающая Армения" Тигран Уриханян, проходя сквозь ряды участников акции протеста, отметил: "Стратегически все предусмотрено для провала голосования".
Заседание в парламенте уже началось, депутаты зарегистрировались. А перед зданием Национального Собрания граждане прдолжают борьбу за независимость Армении.
Люди заполнили проспект Баграмяна, слышны возгласы "Свободная и независимая Армения!", "Предатели!".
Напомним, что на сегодняшнем заседании НС должно состояться голосование по ратификации соглашения "О купле-продаже акций ЗАО "АрмРосгазпром" и условиях его дальнейшей деятельности”, подписанного между правительствами Армении и России в Ереване 2 декабря 2013 года.