Լրագրողները բողոքի ակցիա են անում ԱԺ դահլիճում
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը մեկնարկեց. օրակարգը ներկայացնելուց հետո մի քանի լրագրողներ պաստառներով ակցիա արեցին դահլիճում: Նրանք կոչ արեցին պատգամավորներին դեմ քվեարկել «2013թ. դեկտեմբերի 2-ին Երեւանում ստորագրված՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ «ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի առուվաճառքի եւ հետագա գործունեության պայմանների մասին» համաձայնագրին:
Հանրապետակակ խմբակցության պատգամավորները սկսեցին բորբոքվել, վիրավորական արտահայտություններ անել լրագրողների հասցեին:
ՀՀԿ-ական Վարդան Այվազյանն ասաց, որ ինքը չի քվեարկի մինչև ակցիա անող լրագրողները դուրս չգան դահլիճից և Հովիկ Աբրահամյանից պահանջեց լրագրողներին դուրս հանել դահլիճից: ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լևոն Զուրաբյանը խնդրեց 20 րոպե ըդմիջել, քանի որ ակցիան խուճապ էր առաջացրել դահլիճում:
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը ընդմիջման ժամանակ բոլոր հանրապետականների քարտերը հանեց համակարգիչներից, որպեսզի նրանք չկարողանան քվեարկել:

Журналисты провели акцию протеста в зале НС
В Национальном Собрании стартовало внеочередное заседание. После утверждения повестки несколько журналистов провели в зале заседаний НС акцию протеста с плакатами. Они призвали депутатов проголосовать против соглашения “О купле-продаже акций ЗАО "АрмРосгазпром" и условиях его дальнейшей деятельности”, подписанного между правительствами Армении и России в Ереване 2 декабря 2013 года.
Акция протеста вызвала недовольство у депутатов-республиканцев, и они начали выкрикивать оскорбительные выражения в адрес журналистов.
Дпетутат Вардан Айвазян заявил, что не будет голосовать, пока проводящие акцию протеста журналисты не уйдут. После этого спикер НС Овик Абрамян потребовал от представителей СМИ покинуть зал. Депутат фракции Армянского национального конгресса Левон Зурабян попросил 20-минутный переврыв, поскольку акция вызвала панику в зале.
Во время перерыва депутат фракции "Наследие" Заруи Постанджян призвала всех республиканцев достать карты из компьютеров, чтобы они не смогли проголосовать.