Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով փետրվարի 27-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են Գիորգի Մարգվելաշվիլի հանդիպումները Հանրապետության բարձրագույն ղեկավարության և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդի հետ:
Հայաստանի և Վրաստանի նախագահների նեղ, ապա՝ երկու երկրների պատվիրակությունների անդամների մասնակցությամբ ընդլայնված կազմով բանակցություններից հետո Սերժ Սարգսյանը և Գիորգի Մարգվելաշվիլին ԶԼՄ-երի առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքների վերաբերյալ հայտարարությամբ:
Վրաստանի նախագահը փետրվարի 27-ին կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին և հարգանքի տուրք կմատուցի անմեղ զոհերի հիշատակին:

Georgian President Giorgi Margvelashvili Comes to Armenia on Official Visit
Georgian President Giorgi Margvelashvili on February 27 will come to the Republic of Armenia on an official two-day visit upon Armenian President Serzh Sargsyan's invitation.
Planned during the two-day visit are meetings with the country's top leaders and His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.
After private talks between the two presidents and then in an enlarged format, between members of the two countries' delegations, Sargsyan and Margvelashvili will speak to the media about the outcome of their negotiations.
The Georgian president on February 27 will visit the Tsitsernakaberd Genocide Memorial Complex, placing a wreath at the monument to commemorate and pay his respects to the memory of the innocent victims of the Armenian Genocide of 1915.