Կրպակներն ապամոնտաժելու փորձ՝ առանց նախազգուշացման (վիդեո)
Առավոտյան՝ ժամը 11-ի սահմաններում, Երևանի քաղաքապետարանի բարեկարգման ծառայության աշխատակիցները եկել են Աբովյան պուրակի շրջակայք՝ տեղանքում գտնվող կրպակները ապամոնտաժելու նպատակով:
Կրպակներից մեկի առևտրական Էդուարդ Հակոբյանը «Հետքին» ասաց, որ քաղաքապետարանի աշխատակիցները չունեին կրպակներն ապամոնտաժելու մասին որևէ գրավոր որոշում, հետևաբար իրենք համարում են, որ քաղաքապետարանն իրականացնում է ապօրինի գործողություններ:
Էդուարդ Հակոբյանի տեղեկացմամբ՝ քաղաքապետարանի աշխատակիցները հայտնել են, թե իրենք կատարում են Կենտրոն համայնքի թաղապետի որոշումը՝ քաղաքապետի հրահանգով:
Կրպակներում վաճառվում են սնունդ, ծխախոտ: Քաղաքապետարանի աշխատակիցները առևտրականներին հայտնել են, որ չեն փոխհատուցելու կրպակներում վաճառվող ապրանքի գինը, ոչ էլ տաղավարներ են հատկացնելու վաճառականներին:
Քաղաքապետարանի աշխատակիցները առևտրականներին չեն զգուշացրել, որ գալու են՝ կրապակներն ապամոնտաժելու:
Էդուարդ Հակոբյանն ասաց, որ իրենք պայքարելու են մինչև վերջ, քանի որ իր ութ հոգուց բաղկացած ընտանիքը կարողանում է գոյատևել այդ կրպակի հաշվին:
Առևտրականների մի մասը երթով գնաց քաղաքապետարան: Այժմ նրանք հավաքվել են քաղաքապետարանի դիմաց և բողոքի ակցիա են իրականացնում:

Employees of the Yerevan Municipality converged on a row of commercial stalls in the Abovyan Park area at around 11 this morning. They came to dismantle the kiosks.
Edward Hakobyan, one of the kiosk operators, told Hetq that the officials possessed no permits and neither had they provided prior notice in writing.
The stalls sell a variety of convenience goods – drinks, fast food items, cigarettes, candy – and have been targeted by Yerevan Mayor Karen Karapetyan in his drive to "beautify" the capital.
Hakobyan says his convenience stall supports a family of eight and that he and others will protest what he calls the illegal move to remove him.
Some of the commercial operators later marched to the Yerevan Municipality where they are now staging a protest.