«Եթե իշխանությունները չեն կանխում բռնությունները, ապա դա դառնում է սովորություն»
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանից եւ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արման Սահակյանից, ովքեր այսօր Հայելի ակումբի հյուրերն էին, լրագրողները հարցրել են, թե ինչպե՞ս են վերաբերում ընդդիմության հանրահավաքի թռուցիկ բաժանողների, նաեւ Արգիշտի Կիվիրյանի դեմ կատարված բռնություններին:
Արմեն Մարտիրոսյանը նշեց, որ հարցը արդեն քաղաքական հարթության մեջ պետք է դիտարկել. «Որովհետեւ, երբ որ մեկ անգամ է լինում, դա պատահականություն է լինում, երրորդ անգամ կարող է Աստծու տվածը լինի, բայց երեք անգամից ավելին արդեն դառնում է սովորություն»: Ըստ Արմեն Մարտիրոսյանի` եթե իշխանությունները չեն կանխում վատ սովորությունները, ապա ինքը բացասական է գնահատում դա:
Արմեն Մարտիրոսյանը գտնում է, որ քաղաքական պատասխանատվության խնդիր կա. «Հայաստանը այնքան փոքր է իր մասշտաբներով, որ ցանկացած իրադարձություն, նամանավանդ այդպիսի իրադարձություն, կարելի է երկու րոպեի ընթացքում բացահայտել: Եթե երկու րոպեի ընթացքում կարելի է հանցագործությունը բացահայտվել, բայց չի բացահայտվում, ես այդտեղ քաղաքական խնդիր եմ տեսնում»:
Արման Սահակյանը նշեց, որ Հանրապետական կուսակցությունը միշտ դատապարտել է նման գործողությունները, «առավել եւս լրագրողների հանդեպ»:

At a press conference held today, Heritage Party parliamentary faction head Armen Martirosyan and Arman Sahakyan, a member of the coalition majority Republican Party of Armenia, responded to reporters' questions regarding the assaults on opposition supporters distributing flyers for tomorrow’s public rally and the beating of Argishti Kiviryan earlier this morning.
Mr. Martirosyan noted that these incidents must be viewed from a political perspective. "When it happens once, it can be considered a random act. The second time might be an act of God. But when it happens more than three times it becomes a custom," stated Mr. Martirosyan, adding that if the proper authorities can't prevent such bad customs then he'd assess the matter negatively.
Mr. Martirosyan believes that what's lacking is political responsibility. "Armenia is such a small country in size that any incident, especially such types, can be solved in a matter of minutes."
Arman Sahakyan noted that his Republican Party has always condemned such acts, "especially if they are directed against members of the press".