Լևոն Զուրաբյան. «Բոլորս գնում ենք կարևորագույն ճակատամարտի և գնում ենք հաղթանակի»
Լևոն Զուրաբյանը հանրահավաքի իր ելույթում ասել է, որ Հայաստանը կանգնած է լուրջ մարտահրավերների, թուրքական և ադրբեջանական վտանգների առաջ: Եվ պետք է ունենալ այնպիսի ղեկավարներ, որոնք կարող են լուծում գտնել և չվնասել ազգային շահերին:
Սակայն խնդիրը, ըստ ՀԱԿ համակարգողի, այն է, որ չունենք հմուտ ղեկավարություն. ռեժիմը մտահոգված է իշխանությունը պահպանելով: Նրա խոսքերով` կյանքի վատթարացման պատճառներից մեկը իշախանությունների ապօրինի մենաշնորհային քաղաքականությունն է: Օլիգարխները մենաշնորհի պատճառով բարձրացնում են գները և ստանում գերշահույթներ, որի զգալի մասն իրացվում է իշխանությունների կողմից և օգտագործվում ընտրակեղծիքների համար: Լևոն Զուրաբյանի գնահատմամբ, արատավոր համակարգը կարելի է կազմաքանդել Հայոց համազգային շարժման միջոցով` դուրս գալով օլիգարխիկ համակարգի դեմ, ինչը կթեթևացնի ժողովրդի հոգսը: Անդրադառնալով քաղաքապետի ընտրություններին` Լևոն Զուրաբյանն ասել է, որ հնարավորություն կա շտկել փետևրվարի 19-ի նախագահական ընտրությունների արդյունքը և մարտի 1-ի հետևանքները: Իսկ այս ամենին հասնելու համար ունեն քաղաքական գործողությունների ծրագիր: Ընտրությունների հաղթելու դեպքում ազատության հրապարակը կվերադարձվի ժողովրդին, կճեղքեն ինֆորմացիոն շրջափակումը, կստեղծվի կաբելային հեռուստաընկերություն և փակված հեռուստաընկերությունները նորից կհեռարձակվեն: Կվերացնեն ընտրախախտումների մեխանիզմը և կրիմինալը: Արդյունքում սահուն կերպով կհասնեն խորհրդարանական և նախագահական արտահերթ ընտրություններին, կվերականգնվի Սահմանադրական կարգը, սակայն ժողովուրդը պետք է մասնակցի քաղաքապետի ընտրություններին, և ոչ ոք իրավունք չունի կողմ քաշվել:
«Բոլորս գնում են կարևորագույն ճակատամարտի և գնում ենք հաղթանակի»,-ամփոփել է Լ. Զուրբայնաը: Ելույթ է ունեցել նաև Արամ Սարգսանը, իսկ այս պահին հավաքվածները լսում են Ստեփան Դեմիրճյանի ելույթը:

Levon Zurabyan: "We are all travelling the road to victory"
At today's public rally organized by HAK (Armenian National Congress), Levon Zurabyan stated in his address to the tens of thousands of people who assembled at the foot of the Matenadaran that Armenia faces serious challenges and Turkish and Azerbaijani threats.
Mr. Zurabyan stated that the country must have leaders to find solutions and not damage national interests. However the problem, according to the HAK leader, is that we don't have skilled leaders and that the present government is only interested in holding on to power. He noted one of the reasons for the deteriration in the welfare of the people is the illegal monopoly politics of the regime. "The oligarchs raise prices due to their monopolies and receive super profits. Most of this profit is appropriated by the regime and utilized to fake the elections," stated Mr. Zurabyan. He said that the rotten system could be toppled via the Armenian national movement and by opposing the oligarchic regime. Turning his attention on the municipal elections, Mr. Zurabyan stated that it was possible to change the results of last year's February 19th presidential elections and of March 1st, adding that the movement had the political program to accomplish this. Mr. Zurabyan declared that if the opposition wins the municipal elections, Opera's Freedom Sqyuare would be returned nto the people, the information blockade would be lifted, cable TV would be introduced and closed TV stations would be reopened. The HAK representative added that as a result special parliamentary and presidential elections would be held, constituional order would be restored. However, Mr. Zurabyan stated that for all this to happen the people must participate oin the municiapl elections and that no one has the right to shirk this duty. "All of us are travelling along this most important road which will lead to victory," noted Mr. Zurabyan