Արտակ Ավետիսյանը շրջում է 2/4 ընտրատեղամասում
Հենց նոր «Հետքի» թղթակիցը հայտնեց, որ Նոր Նորքի 2/4 ընտրատեղամասում կախված է ԲՀԿ ցուցակի ավագանու թեկնածու Արտակ Ավետիսյանի պաստառը: Արտակ Ավետիսյանը շրջում է ընտրատեղամասում և խոսում: Նա «Հետքի» թղթակիցին ասել է, որ չլուսանկարի, և սպառնացել է դատի տալ լուսանկարելու համար:
«Հետքի» թղթակցի փոխանցմամբ, վերոնշյալ ընտրատեղամասում կուտակումներ կան. մեկ քվեախցի առջև 2-3 հոգի է հավաքվում: Անգամ հանձնաժողովի նախագահը վերցրել է ընտրողներից մեկի ծրարն ու քվեաթերթիկը, իբր թե օգնում է, բայց, տեսնելով լրագրողին, վերադարձրել է:
Ընտրատեղամասում 6 դիտորդ է գրանցված: Ընտրատեղամասում գրանցված 1700 ընտրողից այս պահի դրությամբ քվեարկել է 230-ը:

"Hetq's" correspondent in the field reports that Prosperous Armenia Party candidate Artak Avetisyan is making the rounds of the Nor Nork 2/4 election district and giving speeches. He threatened to sue our reporter if any photos were taken.
A large banner of Mr. Avetisyan also hangs from the local polling station, a direct violation of the law.
"Hetq's" reporter also states that there are crowds at the polling station and that groups of 2-3 people are sharing the same voting booth. Our reporter also saw the local election committee head taking a ballot from a voter as if to assist him. When he saw our reporter, the official handed back the ballot.