«Ժառանգություն»-ը տեղեկացնում է քվեարկող շրջիկ խմբերի մասին
«Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Ստեփան Սաֆարյանը ժամը 16:00-ին հրավիրած ասուլիսի ժամանակ հայտնեց մի շարք խախտումների մասին, որոնք գրանցել էին «Ժառանգություն» կուսակցության վստահված անձինք եւ հանձնաժողովների անդամները:
9/13, 9/14 ընտրատեղամասերից արձանագրվել է հետեւյալ խախտման մասին փաստը. «Սարյան փողոցի բազմաթիվ շենքերի, այդ թվում` 24 ա եւ բ, գրեթե բոլոր բնակիչները զանգեր են ստանում, որոնցով ինչ-որ մարդիկ պարզում են` արդյոք նրանք գնացել են քվեարկության, թե ոչ: Բացասական պատասխանի դեպքում նրանց առաջարկվում է մեքենաներ թիվ 29 դպրոցում տեղակայված ընտրատեղամաս գնալու համար, ինչը բառացիորեն մի քանի տասնյակ մետրի վրա է գտնվում, որպեսզի «ճիշտ ընտրություն կատարեն»: Այս փաստի մասին ահազանգել է տվյալ տարածքի բնակիչ Իրինա Այվազյանը:
Իսկ 12/10 եւ 12/11 ընտրատեղամասից «Ժառանգության» անդամ Ռոբերտ Կադարյանը հայտնել է. «Երթուղային միկրոավտոբուսներով մարդկային մեծ խմբեր են բերվում ընտրատեղամաս, դրսում ՀՀԿ-ական ու ԲՀԿ-ական անձինք վերահսկում են ընտրողների հոսքը: Արձանագրվել են շրջիկ խմբեր, որոնք նույն միկրոավտոբուսով քվեարկում են տարբեր ընտրատեղամասերում»:

"Heritage Party" Reports on "Roving" Band of Voters
At 4:00 pm Heritage Party member Stepan Sarafyan held a press conference to announce the latest list of election violations registered by the opposition party's proxies and electoral committee members.
Reports from election districts 9/13 and 9/14 indicate that residents of buildings on Saryan Street have received telephone calls from individuals asking them if they have voted. If the answer is in the negative, the caller suggests that a car be sent t5o take the residents to the local polling station. Resident Irina Ayvazyan confirms that this is exactly what happened to her and many others.
Robert Kadaryan, a Heritage Party member, reports that large numbers of people are being transported to the 12/10 and 12/11 polling stations by minivans and that supporters of the Republican and Prosperous Armenia parties are supervising the flow of voters.
Groups of people have been reported to be making the rounds of various polling stations in minivans and casting ballots in each.