Սիրահարված տղան սարսափի մեջ է պահում Բագարան գյուղը
Արդեն 2 տարի է` Արմավիրի մարզի Բագարան գյուղի բնակիչները գյուղ մտնող անծանոթներին զգուշացնում են` մութն ընկնելուն պես տանից դուրս չգալ: Պատճառը, ըստ բագարանցիների, գիշերը գյուղով շրջող դիմակավորված մարդն է, որն անհանգստացնում է գյուղացիներին: Մի քանիսը նույնիսկ տեսել են, թե ինչպիսին է իրենց ահ ու սարսափի մեջ պահող դիմակավորված անձը:
Երեւանաբնակ Անին իր հանգիստն անցկացրել է Բագարան գյուղում` տատիկի տանը: Նրա ասելով` 4 օրվա մեջ վախից մի քանի կիլոգրամ նիհարել է. «Ամեն քայլափոխի այդ դիմակավորված մարդու մասին էին խոսում: Ես չեմ տեսել, բայց հարազատներիս ասելով` նա բարձրահասակ է ու ամբողջովին սեւ հագուստ է կրում: Ասում են` Զորոյի դիմակից է դնում ու, մութն ընկնելուն պես, մոտենում է մարդկանց պատուհաններին ու սկսում է թակել, բայց որ տանից դուրս են գալիս` փախչում է»:
Բագարանցիների խոսքերով` նորահայտ «Զորոն» անհանգստացնում է հատկապես այն ընտանիքներին, որտեղ երիտասարդ աղջիկ կա:
Բագարանի համայնքապետ Գեւորգ Մարգարյանն էլ համագյուղացիներից է լսել դիմակավորված մարդու մասին, սակայն նրան իր աչքով չի տեսել: Գյուղապետն անցյալ տարի նույնիսկ ոստիկանություն էր դիմել` անկոչ հյուրի ով լինելը պարզելու համար:
«Գյուղացիների ասածը չափազանցված է, քանի որ վախեցել են: Իմ կարծիքով` դիմակավորված անձը սիրահարված մի տղա է: Քանի որ նա գիշերով է հայտնվում, այդ իսկ պատճառով ամբողջությամբ սեւ հագուստ է կրում, որ իրեն չճանաչեն»,- ասաց Գեւորգ Մարգարյանը:
Համայնքապետի փոխանցմամբ` իր կասկածները ճիշտ են, քանի որ նախորդ տարի, երբ գյուղացիների խնդրանքով դիմել էր իրավապահ մարմինների օգնությանը, ոստիկանները հայտնաբերել էին սիրահարված մի տղայի, որը գիշերով սիրած աղջկա պատուհանի տակ էր հայտնվել:

Shades of Zorro: Masked-Man Sows Fear in Village With Nightly Romantic Jaunts
For the last two years, residents of the village of Bagaran in Armavir Marz have been warning visitors not to leave their houses after it gets dark. They warn outsiders that a masked man roams the village streets at night, sowing fear and dread in all he comes across.
Ani, a Yerevan resident, spent her holiday in Bagaran in her grandmother's house. She says that she lost a lot of weight in the four days she spent there just from fear alone. "Everywhere you went, people were talking about the masked marauder. I never bumped into him but relatives say he's a tall man dressed in all black. They say he wears a mask just kike Zorro and goes around tapping on windows after dark. Supposedly he runs away if someone comes outside to check things out."
Bagaran residents say that the new local Zorro is known to particularly make visits to those homes where there are young girls in the family.
Village Mayor Gevorg Margaryan says that he's heard the rumors of the masked intruder but that he's personally never seen him. The mayor once called the police in last year to see if they could track now the uninvited guest.
"It's an exaggeration on the part of the villagers. They're concocting this story out of fear. I think it's some love-smitten young man. He wears all black so that no one can identify him when he makes his nightly jaunts," the mayor says.
He says that his suspicions turned out to be true when the police were called in last year. The cops discovered a young man who would nightly visit the house of the girl he fancied and stand under her window, pouring out his heart to her.