Միջոցառում ԱՄՆ-ում` նվիրված ԼՂՀ մասին տեղեկացվածության ակտիվացմանը
«Ամերիկացիները` Արցախին» (Americans for Artsakh) կազմակերպությունը Վաշինգթոնում Հայաստանի դեսպանատանը անց է կացրել միջոցառում` նվիրված Հայաստանում եւ Արցախում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին տեղեկացվածության ակտիվացմանը:
Ինչպես հայտնում են, ԼՂՀ արտգործնախարարության մամուլի ծառայությունից, ԱՄՆ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը ներկայացրել է ղարաբաղյան հակամարտության պատմությունը եւ հանրապետությունում առկա ներկա իրավիճակը: Միջոցառմանը նշվել է, որ այսօր Կովկասը նշանակալի տեղ է զբաղեցնում միջազգային քաղաքական կյանքում եւ շատ կարեւոր է հանրության հանգամանալի տեղեկացվածությունը Արցախի մասին, որպեսզի սատարեն նրան`պահպանելու իր ուժն ու նույնականությունը:
«Ամերիկացիները` Արցախին» կազմակերպության գործադիր տնօրեն Սառա Լյուդվիգը ներկաներին տեղեկացրել է իրենց նախագծերի մասին, նշելով, որ նախատեսվում է ԼՂՀ-ում անցկացնել թրենինգներ` կառավարական կառույցների աշխատակիցների, երիտասարդ առաջնորդների եւ այլ խմբերի համար:

"Americans for Artsakh" Host Awareness Event at RoA Embassy
Americans for Artsakh, a lobbying group based in the United States, has organized an event at the RoA Embassy in Washington D.C. designed to inform the public regarding recent political developments in Armenia and Karabakh.
During the get-together, NKR Permanent Representative to the United States, Robert Avetisyan, gave a brief overview of the Karabakh conflict and the current stage of settlement negotiations. He made a point of stressing the importance of the South Caucasus in regional affairs and that it was thus vital for objective information on Karabakh to reach the international community.
Americans for Artsakh Executive Director Sara Ludwig presented the upcoming projects of the organization that hopefully will include professional training courses in Karabakh designed for government officials and young people interested in honing their leadership skills.