Պոլսահայ համայնքի օրեր` Հայաստանում
Սեպտեմբերի 17-ին` ժ.19:00 ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ անցկացվող «Հայաստանում պոլսահայ համայնքի օրեր» ծրագրի շրջանակներում «Առնո Բաբաջանյան» համերգային դահլիճում` տեղի կունենա «Մարմարա» օրաթերթի 70-ամյա հոբելյանին նվիրված միջոցառումը (հասցե` Աբովյան 2):
Միջոցառմանը ողջույնի խոսքով հանդես կգա ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Ելույթ կունենան «Սփյուռք» գիտաուսումնական կենտրոնի տնօրեն Սուրեն Դանիելյանը, Հայաստանի ժուռնալիստների միության նախագահ Աստղիկ Գեւորգյանը, Հայաստանի գրողների միության նախագահ Լեւոն Անանյանը, ԳԱԱ թղթակից անդամ Արտեմ Սարգսյանը, ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի դեկան Նաղաշ Մարտիրոսյանը, «Մարմարա» թերթի գլխավոր խմբագիր Ռոպեր Հատտեճյանը եւ այլք:
Սփյուռքի նախարարությունից տեղեկացնում են, որ «Մարմարա» օրաթերթի 70-ամյա հոբելյանին նվիրված համերգային երեկոն կվարի Ազատ Գասպարյանը: Համերգային ծրագրով հանդես կգան երգչուհի Լյուսի Քահվեջյանը եւ դաշնակահար Համասփյուռ Մանուկյանը:

В Армении пройдут Дни армянской общины Стамбула
По инициативе Министерства диаспоры РА 17 сентября в 19.00 в концертном зале “Арно Бабаджанян” в рамках программы “Дни армянской общины Стамбула в Армении” состоится мероприятие, посвященное 70-летнему юбилею газеты “Мармара”.
С приветстенным словом на вечере выступит министр диаспоры Грануш Акопян. Выступят также директор научно-учебного центра “Спюрк” Сурен Даниелян, председатель Союза журналистов Армении Астхик Геворкян, председатель Союза писателей Армении Левон Ананян, член-корреспондент НАН РА Артем Саркисян, декан факультета журналистики Ереванского государственного университета Нагаш Мартиросян, главный редактор газеты “Мармара” Ропер Аттечян и др.