Կեղծ ահազանգ. դպրոցներում ռումբ չկար
Այսօր ոստիկանությունն ահազանգ էր ստացել, որ Երևանի թիվ 78 եւ 172 միջնակարգ դպրոցներում տեղադրված է ռումբ: Աշակերտներն անմիջապես տարհանվել են դպրոցներից, իսկ ոստիկանները շրջափակել հիշյալ տարածքները: Սակայն հատուկ վարժեցված շների օգնությամբ իրականացված որոնողական աշխատանքներն արդյունք չեն տվել. ահազանգը կեղծ էր:
Ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը հայտնում է, որ դեպքի վայր են ժամանել Արտակարգ իրավիճակների փոխնախարար Աստվածատուր Պետրոսյանը, Ոստիկանության Երևան քաղաքի քրեական հետախուզության բաժնի պետ Եգոր Անտոնյանը, ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի, հրշեջ ծառայության և շտապօգնության աշխատակիցները:
Սակրավորների զննումից հետո աշակերտները վերադարձել են Բաղրամյան պողոտայում գտնվող նշյալ դպրոցներ ու շարունակել պարապունքները:

Earlier today, Yerevan police received an anonymous phone stating that bombs had been placed in two High Schools 78 and 172. Students were quickly evacuated the police cordones off the two buildings.
Bomb sniffing dogs failed to turn up any suspicious package, let alone explosives at the two sites. Police reported the incidents as a hoax. Photo-journalist Gagik Shamshyan reported from the site that Astvatzatur Petrosyan, Deputy Minister for Emergency Situations, had arrived at the site of the two schools on Baghramyan Avenue. Once police and fire officials sounded the all-clear, students and teachers were allowed to return to the building.