Մեղադրվում են իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու եւ խուլիգանության մեջ
Հատուկ քննչական ծառայությունում ավարտվել է իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու եւ խուլիգանության կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Քրեական գործի նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազը հաստատել է մեղադրական եզրակացությունը:
Ինչպես փոխանցում է գլխավոր դատախազության մամլո ծառայությունը, նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2010թ. մայիսի 31-ին` ժամը 18:00-ի սահմաններում, Դ. Քիրամիջյանը Երեւան քաղաքի Մարտիրոս Սարյանի արձանին հարող տարածքում վիճաբանել է պատահական անցորդ Վ. Թադեւոսյանի հետ, բռնություն գործադրել նրա նկատմամբ` ձեռքերով եւ ոտքերով հարվածներ հասցնելով նրա մարմնի տարբեր մասերին:
Դ. Քիրամիջյանի եւ մյուսների խուլիգանական գործողությունները կասեցվել են ՊՊԾ գնդի ջոկի հրամանատար Ա. Բաղդասարյանի եւ ոստիկանության մյուս աշխատակիցների միջամտության արդյունքում:
Կատարած իրավախախտման համար ոստիկանների կողմից Դ. Քիրամիջյանին բերման ենթարկելիս քաղաքացի Ս. Գեւորգյանը կյանքի եւ առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն է գործադրել իշխանության ներկայացուցիչ հանդիսացող, իր ծառայողական պարտականությունները կատարող` ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գնդի ոստիկան Ա. Բաղդասարյանի նկատմամբ, այն է` քաշքշել է նրան եւ պոկել ուսադիրը:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա` Դ. Քիրամիջյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, իսկ Ս. Գեւորգյանին` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Քրեական գործն ուղարկվել է Երեւանի Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան` ըստ էության քննելու համար:

Kiramijyan and Gevorgyan Charged with Assaulting Officer
A special investigative unit has completed its preliminary investigation into the criminal case with charges of assaulting an officer and hooliganism. The investigation established that the case with these charges should proceed.
According to the press service of the Office of the Prosecutor General, the preliminary investigation established that on 31 May at around 6 pm, Davit Kiramijyan got into an argument with a passer-by, V. Tadevosyan, in the vicinity of Martirosyan Saryan’s statue. Kiramijyan then began to assault the passer-by, hitting and kicking him a number of times.
Commander Baghdasaryan of the Police Patrol and his force stepped forward to put an end to the violence by Kiramijyan and those with him. While Davit Kiramijyan was being arrested for assault, Sargis Gevorgyan assaulted Commander Baghasaryan and caused him minor injuries in the scuffle.
Based on this evidence, Davit Kiramijyan has been charged with point 1 in part 3 of article 258 of the Criminal Code and Sargis Gevorgyan with part 1 of article 316. The case has been handed over to the Kentron and Nork Marash Court of General Jurisdiction.