Ազատամարտիկ Սափեյանն ազատ է արձակվել
Այսօր ազատ է արձակվել «Արթիկ» ՔԿՀ դատապարտյալ Ժորա Սափեյանը: Ազատամարտիկ, «Հանրապետություն» կուսակցության Արագածոտնի կառույցի ղեկավար Ժ. Սափեյանը 2008թ. նախագահական ընտրությունների ժամանակ նախագահի թեկնածու Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի Թալինի նախընտրական շտաբի պետն էր:
Հիշեցնենք, որ Տեր-Պետրոսյանի Թալինում 2008-ի հունվարի 27-ին անցկացրած հանրահավաքի ժամանակ միջադեպ էր գրանցվել, որն ընդդիմությունը որակել էր իբրեւ իշխանությունների կազմակերպած սադրանք: Հենց այդ միջադեպի հետեւանքով էլ Ժորա Սափեյանի եւ նրա եղբոր` Երկրապահ կամավորականների միության Արագածոտնի կառույցի ղեկավար Մկրտիչ Սափեյանի դեմ հարուցվեց քրեական գործ` «Խուլիգանություն» մեղադրանքով:

Zhora Sapeyan Released from Artik Prison
Zhora Sapeyan, who served as the Talin campaign manager for Levon Ter-Petrosyan in the 2008 presidential election, was released today from the Artik correctional facility.
Mr. Sapeyan and his brother Mkrtich Sapeyan were arrested after an incident that took place in Talin on January 27, 2008during a Ter-Petrosyan campaign stop.  They were charged with "hooliganism" and incarcerated. The opposition has always claimed that the incident was instigated by supporters of the government. Zhora Sapeyan spent the full 2.5 year sentence behind bars. Zhora Sapeyan fought in the Karabakh war of liberation and heads the Republic Party branch in Aragatzotn Marz. His brother Mkrtich heads the Yerkrapah Union in Aragatzotn.