Վռամ Գյուլզադյանը հաստատում է, որ իրեն պաշտոնանկ են արել պատգամավորի դստեր պատճառով
Գյուղատնտեսության նախարարության Բուսասանիտարիայի պետական տեսչության նախկին պետ Վռամ Գյուլզադյանը «Հետքի» հետ զրույցում հաստատեց, որ իրեն աշխատանքից ազատել են ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, պատգամավոր Դավիթ Հարությունյանի դստեր պատճառով: «Իմ պաշտոնանկությունն, այո կապ ունի Դավիթ Հարությունյանի դստեր հետ»,-ասաց Վ. Գյուլզադյանը` խոստանալով առաջիկայում պարզաբանումներ տալ:
Ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի` Դավիթ Հարությունյանի դուստրը զբաղվում է այնպիսի նյութերի ներկրման բիզնեսով, որոնք ստուգվում են Բուսասանիտարիայի պետական տեսչության կողմից:
Գյուղատնտեսության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Վահագն Մարտիրոսյանից փորձեցինք ճշտել, թե պաշտոնանկությունը որքանով է կապված Դ. Հարությունյանի հետ:
«Իսկ ինչո՞ւ չեք հարցնում Վռամ Գյուլզադյանից»,-ասաց Վահագն Մարտիրոսյանը:
Երբ տեղեկացրինք, որ Վ. Գյուլզադյանը հաստատել է այդ փաստը, Վ. Մարտիրոսյանն ասաց, որ Բուսասանիտարիայի պետական տեսչության պետն աշխատանքից ազատվել է պաշտոնական բոլոր ընթացակարգերով եւ որեւէ տեղ չի նշվել, թե նրա պաշտոնանկությունը կապ ունի պատգամավորի դստեր հետ:
«Նշվել է, որ նա աշխատանքից ազատվել է օրենքով սահմանված պարտականությունները չկատարելու համար, այլ ոչ պատգամավորի դստեր պատճառով»,-նշեց Վ. Մարտիրոսյանը:
«Ժխտո՞ւմ եք, որ նման բան կարող է եղած լինել»,- մեր հարցին ի պատասխան Վահագն Մարտիրոսյանն ասաց. «Ես որեւէ բան չեմ ասում, այստեղ իմ կարծիքը կարեւոր չէ: Վռամ Գյուլզադյանի հետ կապված նախարարությունն ասելիք չունի»:

Vram Gyuzadyan says sacking was due to daughter of MP Harutyunyan
Vram Gyuzadyan, former head of the Bio-Sanitary Inspectorate of the Ministry of Agriculture, has told Hetq that the reason for his dismissal was linked to the daughter of MP Davit Harutyunyan, President of the Standing Committee for Legal Affairs.
Mr. Gyuzadyan promised to provide details substantiating this statement in the future. According to reports circulating in the press, MP Harutyunyan’s daughter is engaged in importing goods to Armenia that are subject to inspection by the Bio-Sanitary Inspectorate.
When we called the Agriculture Ministry for some answers, Public Affairs Department Head Vahagn Martirosyan answered with a question of his own – "Why don’t you go and ask Vram Gyuzadyan?"
Martirosyan said that the dismissal was according to official procedure and that there was no mention of MP Harutyunyan’s daughter in the files.
When we asked Mr. Martirosyan if he indeed was denying the rumors he answered, "I have nothing to say. My opinion isn’t important. The ministry has no comment regarding Vram Gyuzadyan."