ԲՀԿ-ի «աչքի չընկնող» պատգամավորները զգայուն են դարձել
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության փետրվարի 12-ի համագումարից առաջ խմբակցության պատգամավորների մի մասը շատ զգայուն է դարձել, եւ լրագրողների յուրաքանչյուր հարց նրանք ընկալում են ենթատեքստերով: Շատերը մտածում են, թե իրենց դեմ «որոգայթ» է լարված եւ խուսափում են շփումից: Սովորության համաձայն հարցը լսում են եւ, իրենց համար «վտանգ» տեսնելով, անմիջապես հիշում են, որ զբաղված են եւ հեռանում են կամ էլ անջատում են հեռախոսը:
Նման իրավիճակում հայտնվեց նաեւ «Երեւանի շամպայն գինիների գործարանի» սեփականատեր, ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վերսանդ Հակոբյանը:
-Ինչո՞վ է պայմանավորված «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության շարքերում Ձեր պասիվ դերակատարումը:
-Իսկ ինչի՞ եք գտնում, որ պասիվ է իմ դերակատարումը:
-Օրենսդրական նախաձեռնություններով հանդես չեք գալիս, ոչ էլ արձագանքում եք քաղաքական իրավիճակի փոփոխություններին:
-Ինչո՞վ է պայմանավորված, որ Դուք հիմա ինձ զանգահարել եք:
-Ցանկանում եմ նաեւ Ձեր` ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորի կարծիքն իմանալ :
-Չէ, ինչո՞վ է պայմանավորված Ձեր հարցերի շարանը: «Իմեննը» Դուք ուսումնասիրե՞լ եք ինձ:
-Անցնեմ բուն հարցին: ԲՀԿ-ի համագումարից հետո քաղաքական դաշտում որեւէ բան կփոխվի:
-Բայց ինչո՞ւ պետք է քաղաքական դաշտում որեւէ բան փոխվեր: Եթե մի կուսակցություն անում է համագումար, ուրեմն այդ համագումարից հետո քաղաքական դաշտում բա՞ն է փոխվում:
-Ձեր կարծիքով` ուժերի տեղաբաշխում չի՞ լինի:
-Այդ հարցերը մեր խմբակցության քարտուղարին հարցրեք, նա երեւի ավելի ճիշտ կպատասխանի: Իսկ եթե իմ կարծիքն եք ուզում իմանաք, ինձ թվում է` չի փոխվի:

To say that certain Prosperous Armenian Party MP’s appear to have a phobia about meeting with reporters on the eve of the party’s convention on February 12, is no understatement. It’s as if they believe that members of the press have ulterior and underhanded motives when we ask for an interview.
Such is the case with Versand Hakobyan, a Prosperous Armenia Party MP and owner of Yerevan Champagne Wines. Here’s what transpired during our phone conversation.
How would you explain your passive stance in the ranks of the Prosperous Armenia Party parliamentary faction?
Why do say my role has been passive?
Well, you have never made one legislative proposal in parliament and never voice any opinion on political developments.
What’s the reason for your calling me by phone now?
I would like to get your opinion, as a Prosperous Party MP.
No. Tell me why this list of questions. Have you studied me?
Let me cut to the chase. Will anything change on the political front after the Prosperous Party convention?
Why should anything change? If a political party holds a convention, does it mean that something must change?
Don’t you think there’ll be a rearrangement of the political forces?
You should direct these questions to our party secretary. He could probably answer more correctly. But if you want my opinion, I’d say there won’t be changes. Good, so we understand each other. Hey, I’ve got to run. There’s a meeting going on here. Bye.