Բողոքի ակցիա բնապահպանական կոնֆերանսի ժամանակ (լուսանկարներ)
2014 թ. մարտի 25-26-ը Համաշխարհային բանկը և ՀՀ կառավարությունը ԱՄՆ, Մեծ Բրիտանիայի և Գերմանիայի դեսպանությունների, Կանադայի կառավարության աջակցությամբ կազմակերպել են «Պատասխանատու հանքարդյունաբերություն. մարտահրավերներ և հնարավորություններ Հայաստանում» միջազգային կոնֆերանս:
Մարիոտ հյուրանոցի մոտ կոնֆերանսի մասնակիցներին դիմավորելու և իրենց բողոքի ձայնը բարձրացնելու էին եկել բազմաթին բնապահպաններ: Նրանց սկզբում ներս չէին թողնում հյուրանոցի գլխավոր մուտքի մոտից: Հայտնվելով կոնֆերանսի դահլիճում բնապահպաններն իրենց պաստառներով և բացականչություններով հիշեցրեցին Հայաստանում առկա բնապահպանական խնդիրների մասին, ինչպես նաև առաջարկեցին կոնֆերանսի մասնակիցներին ներկա գտնվել հյուրանոցի տարածքից դուրս կազմակերպված «Անպատասխանատու հանքարդյունաբերությունը Հայաստանում» անվանմամբ ալտեր-կոնֆերանսին:

Акция протеста во время конференции по экологии (фото)
25-26 марта Всемирный банк и правительство РА при содействии посольств США, Великобритании, Германии и правительства Канады организовали международную конференцию на тему “Неoтветственная горнодобывающая промышленность: вызовы и возможности в Армении”.
В гостинице “Мариотт“ участников конференции встретили многочисленные экологи, которые пришли поднять свой голос протеста. Их сперва не впускали в гостиницу, но, оказавшись в конференц-зале, экологи своими плакатами и возгласами напомнили о существующих в Армении экологических проблемах. Они также пригласили участников конференции присутствовать на организованной за пределами гостиницы альтернативной конференции на тему “Безответственная горнодобывающая промышленность в Армении”.