Նարեկ Սարգսյանը՝ իր հասցեին հնչող մեղադրանքների մասին
Երևանի նախկին գլխավոր ճարտարապետ Նարեկ Սարգսյանի նշանակումը ՀՀ քաղաքաշինության նախարարի պաշտոնում տարաբնույթ մեկնաբանությունների առիթ է դարձել:
Այն, ինչ կառուցվել կամ վերակառուցվել է Երևան քաղաքում Ն. Սարգսյանի ճարտարապետ լինելու տարիներին հատկապես նրա նշանակումից հետո բուռն քննադատվում է, հնչում են մեղադրանքներ, որ նա «քանդել է Երևանի դիմագիծը»:
Նարեկ Սարգսյանի նախաձեռնություններից են համարվում կառավարության շենքի գլխին գմբեթ դնելու, ԱԳՆ-ի շենքը հյուրանոց դարձնելու գաղափարները, Երևանի մետրոյի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանի հարակից տարածքում շատրվանների փոխարեն հյուրանոցային համալիր կառուցելն ու վերջին տարիների ամենաաղմկահարույց Հյուսիսային պողոտայի նախագիծը: Պարզվում է, որ այս քննադատություններին անձամբ Նարեկ Սարգսյանը նորմալ է վերաբերում:
«Հետք»-ի հետ զրույցում, պատասխանելով հարցին, թե արդյոք վերոթվարկյալ մեղադրանքներից հետո ինչպե՞ս է աշխատելու, Ն. Սարգսյանը պատասխանեց. «Նու, մասնագետների կարծիքները տարբեր են»:

Нарек Саркисян об обвинениях в свой адрес
Назначение бывшего главного архитектора Еревана Нарека Саркисяна министром градостриотельства РА дало повод для различных комментариев.
То, что было построено или реконструировано в Ереване в период пребывания Н.Саркисяна на посту главного архитектора столицы, подвергается бурной критике, звучат обвинения в том, что он “разрушил облик Еревана”.
Идеями Саркисяна являются строительство купола над зданием правительства, реконструкция здания МИД под гостиницу, строительство гостиничного комплекса на месте фонтанов рядом со станцией метро “Площадь Республики” и самый скандальный проект последних лет – Северный проспект. Оказывается, сам Нарек Саркисян нормально относится к критике в свой адрес.
В беседе с “Hetq” новоиспеченный министр, отвечая на вопрос, как он намерен работать после вышеприведенных обвинений, сказал: “Ну, мнения специалистов бывают разными”.