«Տարոն Մարգարյանը բնաջնջում է Նոր Նորքի անտառները»
«Մենք ենք այս քաղաքի տերը» քաղաքացիական նախաձեռնությունը տարածել է հայտարարություն, որում, մասնավորապես, նշել է. «Երեքշաբթի օրը Նոր Նորքի բնակիչները նկարահանել են, թե ինչպես են ջրաշխարհին կից անտառներում բուլդոզերները մեկը մյուսի ետևից ջարդում ծառերը: Այս անօրինական գործողությունները տեղի են ունենում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հովանավորությամբ:
Նոր Նորքի վերջին կանաչապատ տարածքի՝ Մասիվի թոքերի ոչնչացումը կարող է հանգեցնել մարդու կյանքի համար անտանելի պայմանների ստեղծմանը: Արդեն այսօր Երևանում այլևս չկան բավարար քանակով ծառեր երևանցիների թոքերի համար թթվածին արտադրելու համար:
Նոր Նորքի վարչական շրջանը հայտարարել է, որ այդ ծառածածկ հատվածում խաղահրապարակ են կառուցելու։ Քաղաքաշինական տգիտության արդյունքում փորձ է արվում Երևանի վերջին անտառներից մեկը նույնպես վերածել բետոնապատ տարածքի։
Այս տարրական խնդիրը չհասկացող կոռումպացված պաշտոնյաները ոչ միայն տգետ են, այլև ծանրագույն հանցագործություն են կատարում Երևան համայնքի նկատմամբ: Այս հանցագործությունը վաղեմության ժամկետ չունի: Այս բարբարոսությունը հավանաբար կապված է վերջերս Վիշապների պուրակի փոխարեն այս հատվածում կառուցված բարձրահարկի համար խաղահրապարակ ստեղծելու մասնավոր խնդրի հետ։
Պահանջում ենք անհապաղ հանել բուլդոզերները Նոր Նորքի անտառներից, պատժել մեղավորներին և վերականգնել կանաչ տարածքը նախկին տեսքով»:

“Тарон Маркарян уничтожает леса в Нор Норке”
Гражданская инициатива “Мы – хозяева этого города” распространила заявление, в котором, в частности, отмечается: “Во вторник жители Нор Норка сняли на видео, как в лесах рядом с аквапарком бульдозеры один за другим ломают деревья. Эти незаконные действия осуществляются при покровительстве мэра столицы Тарона Маркаряна.
Уничтожение последней зеленой зоны в Нор Норке – “легких” Норкского массива – может привести к созданию невыносимых условий для жизни человека. Уже сегодня в Ереване нет достаточного количества деревьев, которые бы вырабатывали необходимый для жителей столицы кислород.
Администрация округа Нор Норк заявила, что на этой лесистой территории строится игровая площадка. В результате градостроительной безграмотности предпринимается попытка превратить оставшиеся в Ереване последние леса в забетонированную территорию.
Не понимающие эту элементарную проблему коррумпированные чиновники не только невежественны, но и совершают тяжелейшее преступление против Еревана. Это преступление не имеет срока давности. Совершаемое варварство, по всей видимости, связано с созданием детской площадки для построенного на этой территории многоэтажного здания.
Мы требуем немедленно вывести бульдозеры из лесов Нор Норка, наказать виновных и восстановить прежний вид зеленой зоны”.