Բերման են ենթարկել Հակահարված արտ-խմբի անդամ Արտակ Գևորգյանին
Այսօր երեկոյան ֆոտոլրագրող Նարեկ Ալեքսանյանի փողոցային ցուցահանդեսից հետո Տերյան փողոցից 3 մեքենաներով, մոտավորապես 10-15 կարմիր բերետավոր ոստիկաններ, մոտեցել են Հակահարված արտ խմբի անդամ Արտակ Գևորգյանին և առանց որևէ իրավական հիմնավորում ներկայացնելու, փողոցում բռնություն գործադրելով նստեցրել են ոստիկանական մեքենան, փորձել են խլել նրանից հեռախոսը, բանալիները, վերցրել են մոտոցիկլետի սաղավարտը եւ տարել կենտրոնի ոստիկանություն, որտեղ ինչպես պատմել է «Հետքին» Արտակ Գեւորգյանը, շարունակվել են բռնությունները:
Նրա խոսքով ոստիկանությունում իրեն արգելել են նստել, չեն արձակել ձեռնաշղթաները, խնդրանքին, որ դրանք թուլացնեն, ավելի են ձգել: Ոստիկանները հարցրել են՝ նա՞ է փակցրել լուսանկարները փողոցում: Արտակ Գևորգյանը պատասխանել է՝ ոչ, իսկ հարցին, թե ո՞վ է փակցրել, նա հրաժարվել է պատասխանելուց:

A group of 10-15 red beret “special forces” swopped down on Counter Strike street art group member Artak Gevorgyan earlier this evening on a Yerevan street and pushed him into a waiting car where the young activist was later handcuffed and questioned under duress.
Gevorgyan had just left a street exhibition by photographer Narek Aleksayan when three vehicles pulled up and surrounded his motorbike.
Without any explanation the red berets grabbed Gevorgyan off the street and took him to the central Yerevan police station where he was questioned for three hours.
The police wanted to know who had stenciled graffiti on the street.
Gevorgyan told Hetq that when he asked the police to loosen his handcuffs a bit, since they were cutting into his wrists, the cops merely tightened them.