Ոստիկանության պարզաբանումը
Քիչ առաջ ՀՀ ոստիկանության ՀԿԼ վարչությունը «Հետքին» ուղարկել է հաղորդագրություն, որով արձագանքել է երեկ մեր կայքում տեղադրված «Ավտովթար` Հարսնաքարի մոտ. հարկայինի պետի տեղակալի մեքենան տուգանային հրապարակ չի՞ տեղափոխվել» նյութին: Հիշեցնենք, որ «Հետքը» գրել էր, որ հոկտեմբերի 23-ին Աճառյան փողոցում իրար է բախվել 4 մեքենա, սակայն դրանցից տուգանային հրապարակ էր տեղափոխվել 3-ը, իսկ 4-րդ ավտոմեքենան, որի ղեկին եղել է ՀՀ ԿԱ պետեկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արտաշես Բեյբությանը, տուգանային հրապարակ չի տեղափոխվել: Ոստիկանությունը, սակայն, պնդում է, թե վթարից հետո բոլոր չորս ավտոմեքենաներն էլ տեղափոխվել են ճանապարհային ոստիկանության հատուկ պահպանման տարածք: Ստորև ներկայացվում է ՀՀ ոստիկանության ՀԿԼ վարչության հաղորդագրությունը:
«Ի պատասխան www.hetq.am ինտերնետային կայքի «Ավտովթար` Հարսնաքարի մոտ. հարկայինի պետի տեղակալի մեքենան տուգանային հրապարակ չի՞ տեղափոխվել» հոդվածի հայտնում ենք, որ հոկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 15.45-ի սահմաններում, Երևանի Աճառյան փողոցում` «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի դիմաց, տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար. իրար են բախվել Տիգրան Ծատուրյանի վարած «ԳԱԶ3110» մակնիշի ՊՆ 04 74 պետհամարանիշի, Նորայր Խանյանի վարած «Տոյոտա» մակնիշի Լ 24 74 պետհամարանիշի, Արտաշես Բեյբությանի վարած «Մերսեդես» մակնիշի 10 ՎՎ 100 պետհամարանիշի և Արմեն Գալստյանի վարած «Օպել» մակնիշի 15 63 ժամանակավոր համարանիշով ավտոմեքենաները:
Վթարից հետո նշված չորս ավտոմեքենաները տեղափոխվել են ճանապարհային ոստիկանության հատուկ պահպանման տարածք:
Փաստի առնչությամբ ՃՈ հետաքննության բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում»:
Հ.Գ. Երեկ մինչ երեկո երեք մեքենաների վարորդները տուգանային հրապարակում էին և սպասում էին չորրորդ մեքենայի՝ տուգանային հրապարակ տեղափոխելուն, սակայն մինչ նրանց հեռանալը «Մերսեդես»-ն այդպես էլ տուգանային հրապարակ չէր տեղափոխվել:

Только что управление по связям с общественностью Полиции РА прислало "Hetq"-у сообщение, которым отреагировало на размещенный вчера на нашем сайте материал "ДТП возле "Арснакара": машина замначальника налоговой службы не доставлена на штрафную площадку?" Напомним, в публикации "Hetq"-а сообщалось, что 23 октября на улице Ачаряна в Ереване столкнулись 4 автомобиля, однако на штрафную площадку были доставлены лишь три машины. Четвертая машина, за рулем которой находился заместитель председателя Комитета госдоходов РА Арташес Бейбутян, не была эвакуирована на штрафную площадку. Полиция, однако, утверждает, что после дорожно-транспортного происшествия все четыре машины были доставлены на специально охраняемую территорию дорожной полиции.
Ниже представляем сообщение управления по связям с общественностью Полиции РА:
"В ответ на размещенную на сайте www.hetq.am статью "ДТП возле "Арснакара": машина замначальника налоговой службы не доставлена на штрафную площадку?" сообщаем, что 23 октября около 15.45 напротив ресторанного комплекса "Арснакар" на улице Ачаряна в Ереване произошло дорожно-транспортное происшествие: столкнулись автомобили "ГАЗ 3110" с номером ՊՆ 04 74, за рулем которого находился Тигран Цатурян, "Тойота" с госномером Լ 24 74, за рулем которого находился Норайр Ханян, "Мерседес" с госномером 10 ՎՎ 100, за рулем которого находился Арташес Бейбутян, и "Опель" с временным номером 15 63, за рулем которого находился Армен Галстян.
После ДТП указанные четыре машины были доставлены на специально охраняемую территорию дорожной полиции. По данному факту в следственном отделе ДП готовятся материалы".
Вчера до позднего вечера водители трех автомобилей находились на штрафной стоянке и ждали доставки туда четвертого автомобиля, однако до их ухода "Мерседес" так и не появился на штрафной площадке.