ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է Ջեյմս Ուորլիկին
Երեկ կայացել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիկին:
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունից` հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանում վերջին զարգացումներին և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող մի շարք հարցեր:
Նույն օրը Աշոտ Ղուլյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահ Ֆրենկ Փալլոնի հետ: Զրույցի ընթացքում քննարկվել է ԱՄՆ Կոնգրեսի և ԼՂՀ խորհրդարանի միջև համագործակցության ընդլայնմանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը, ԱՄՆ մարդասիրական ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Կոնգրեսական Ֆ. Փալլոնի խնդրանքով` Ղուլյանը ներկայացրել է Արցախի սահմաններում Ադրբեջանի կողմից ձեռնարկվող սադրանքների հետեւանքները:

Artsakh Parliament President Ashot Ghoulyan yesterday met with James Warlick, U.S. Co-chair of the OSCE Minsk Group, in Washington D.C.
The two are said to have discussed recent developments in the region and issues related to the Karabakh conflict settlement process.
On the same day, Ghoulyan also met with Frank Pallone Jr., who co-chairs the U.S. Congressional Caucasus on Armenian Issues. The two discussed options to expand cooperation between the U.S. Congress and the Artsakh National Assembly and issues regarding the implementation of U.S. humanitarian projects in Artsakh.
Pallone asked Ghoulyan about the consequences of recent Azerbaijani incursions across the Karabakh Line of Contact.