Լևոն Հայրապետյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատացել է, նրան շտապ հոսպիտալացրել են
«Արցախն այսօր» տեղեկատվական կենտրոնի փոխանցմամբ` նախօրեին Մոսկվայում կտրուկ վատացել է տնային կալանքի տակ գտնվող գործարար Լևոն Հայրապետյանի առողջական վիճակը, նրան շտապ հոսպիտալացրել են: Այս մասին հայտնել է նրա բժիշկ Հենրի Բակունցը:
Հայրապետյանը քաղցկեղ ունի, ինչպես նաև սրտի ու ճնշման խնդիրներ, շաքարախտ: «Նրան ստացիոնար բուժում է հարկավոր, հիվանդանոցում անցկացրած մի քանի օրը շատ քիչ է»,- ասել է բժիշկը:
Նախօրեին Մոսկվայում ներկայացված «Լևոն Հայրապետյան. կալանված ազատություն» վավերագրական ֆիլմում մանրամասնորեն ներկայացվում է նաև գործարարի առողջական անմխիթար վիճակը:

Левону Айрапетяну резко стало хуже, он срочно госпитализирован
Kак передает информационный центр "Арцах сегодня", накануне в Москве срочно госпитализирован находящийся под домашним арестом бизнесмен Левон Айрапетян. Об этом сообщает его врач Генри Бакунц.
Отметим, что у бизнесмена опухоль, проблемы с сердцем, давлением, и сахарный диабет. «Ему нельзя быть взаперти, такие больные должны находиться на стационарном лечении», - отметил врач.
Напомним, что накануне в Москве был презентован фильм “Левон Айрапетян: свобода в заточении”, в котором, среди прочего, представляется неутешительное состояние здоровья бизнесмена.