Ոստիկանությունը բռնի ուժ կիրառեց հարյուրավոր քաղաքացիների վրա(լրացվող)
Առավոտյան` մոտավորապես 05:30-ին, ոստիկանությունը ջրցան մեքենայի միջոցով ցրեց էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ նստացույցը, որը ամբողջ գիշեր տեղի էր ունենում Բաղրամյան փողոցում: Ցուցարարները, ջրցան մեքենայից փախչելով, հասան մինչև Ազատության հրապարակ: Ճանապարհին և Ազատության հրապարակում ոստիկանները բռնի ուժ կիրառեցին գրեթե բոլոր քաղաքացիների նկատմամբ:
Նստացույցի վերջին պահին Բաղրամյան փողոցում գտնվող 500-ից ավեի քաղաքացիներից մոտ կեսին, այդ թվում` լրագրողների, բերման ենթարկեցին ոստիկանություն:
06:44
«Հետքի» աղբյուրը հայտնում է, որ նստացույցի մասնակիցներն ու լրագրողները բերման են ենթարկվել ոստիկանության տարբեր բաժանմունքներ: Առայժմ մեզ հայտնի լրագրողների անուններն են՝ «Գալա» հեռուստաընկերության լրագրող Փայլակ Ֆահրադյանը, panarmenian.net-ի ֆոտոլրագրող Կարապետ Սահակյանը, news.am-ի լրագրող Արսեն Սարգսյանը (ում ֆոտոխցիկը ոստիկանները խլել են), Epress.am-ի օպերատոր Տիգրան Հակոբյանը, «Հետքի» լրագրողներ Անի Հովհաննիսյանը և Հրանտ Գալստյանը:
Մեզ հայտնեցին, որ ոստիկանության Կենտրոնի բաժանմունքում բռնի ուժ են կիրառում քաղաքացիների նկատմամբ: Այժմ քաղաքացիները գտնվում են ոստիկանության Կենտրոնի, Արաբկիրի, Էրեբունու, Մալաթիայի բաժանմունքներում:
07:20
Ինչպես հայտնում է նստացույցի մասնակիցներից Զարուհի Հարությունյանը, մեկ այլ մասնակից` Անտոն Իվչենկոն, այժմ հիվանդանոցում է, նրա ձեռքը վնասվել է. այժմ ռենտգեն են անում, որպեսզի նորից տանեն ոստիկանության բաժին, մոտ 120 հոգի այժմ ոստիկանության բաժանմունքներում են:
08:53
Ոստիկանության Մալաթիայի բաժանմունք բերման ենթարկված քաղաքացիներից մեկը (մոտ 35-40 տարեկան տղամարդ) կորցրել է գիտակցությունը, հազիվ է կարողանում քայլել և չի հիշում անուն-ազգանունը: «Հետքի» լրագրողը բաժանմունքի միջանցքում ոստիկաններին հարցրել է, թե ինչու շտապօգնություն չեն կանչում: Ոստիկանները պատասխանել են, որ քաղաքացին հրաժարվել է բժշկական օգնությունից: Նրան դեռ շարունակում են պահել բաժնում:
11:00
Ոստիկանության Մալաթիայի բաժանմունք բերման ենթարկված քաղաքացիներից մի քանիսին դեռ բաց չեն թողնում: Քիչ առաջ չորս քաղաքացու տարել են ալկոհոլի փորձաքննության:
«Հետքի» լրագրողը հայտնում է, որ քաղաքացիներից հեշտությամբ բաց են թողնում նրանց, ում այցելում են քաղաքացիական հագուստով ոստիկան ծանոթները:

Полиция применила силу против сотен граждан (обновляется)
Около 05.30 утра полиция с помощью водометов разогнала сидячую демонстрацию против повышения тарифов на электроэнергию, которая всю ночь проходила на улице Баграмяна. Демонстранты, спасаясь от водометов, добежали до площади Свободы. По пути и на самой площади полиция применила силу практически против всех граждан.
В последние минуты демонстрации примерно половина из более чем 500 находившихся на Баграмяна граждан, в том числе журналисты, были подвергнуты приводу в полицию.
06:44
По сообщению источника Hetq.am участники акции и журналисты подверглись приводу в различные отделения полиции. В настоящее время нам известны имена следующих представителей СМИ: журналист телекомпании “Гала” Пайлак Фахрадян, фотожурналист panarmenian.net Карапет Саакян, журналист news.am․
Арсен Саркисян (полицейские отняли у него фотокамеру), оператор Epress.am Тигран Акопян, журналисты Hetq.am Ани Ованнисян и Грант Галстян.
Нам сообщили, что в Центральном отделении полиции к гражданам применили силу. В эти минуты демонстранты находятся в отделениях полиции административных округов Кентрон, Арабкир, Эребуни, Малатия.
07:20
Как сообщила участница сидячей демонстрации Заруи Арутюнян, другой участник, Антон Ивченко, у которого повреждена рука, сейчас находится в больнице. Ему делают рентгенографию, чтобы потом снова доставить в полицию. В целом в отделениях полиции находятся около 120 человек.
08:53
Один из граждан, доставленных в отделение полиции округа Малатия (мужчина 35-40 лет), потерял сознание. Он с трудом ходит и не может вспомнить свое имя и фамилию. Журналист Hetq.am поинтересовался у находившихся в коридоре сотрудников полиции, почему они не вызывают скорую помощь, на что они ответили, что гражданин отказывается от медицинской помощи. Его продолжают держать в отделении.