Հետապնդում են Ժիրայր Սէֆիլյանին
Ինչպես նշված է Հիմնադիր խորհրդարանի հաղորդագրության մեջ՝ լուսանկարներում պատկերված ավտոմեքենաներում գտնվող անհայտ անձինք երեկ՝ հունիսի 29-ին, ժամեր շարունակ հետևել են Ժիրայր Սէֆիլյանին: Այնուհետև նույն ավտոմեքենաներով հետապնդել են նրան, երբ նա ուղևորվել է դեպի Ալեք Մանուկյան 5/5 հասցեում գտնվող Հիմնադիր խորհրդարանի գրասենյակ: Հիմնադիր խորհրդարանն իրավապահ մարմիններից պահանջում է պարզել Ժիրայր Սէֆիլյանին հետևած և հետապնդած անձանց ինքնությունը և դիտավորությունները:
Սեֆիլյանը նաև իրավապաշտպան կազմակերպությունների ուշադրությունն է հրավիրում և հորդորում միջոցներ ձեռնարկել միջազգային իրավապաշտպան կառույցներին այն ներկայացնելու, ինչպես նաև բոլոր հասանելի միջոցներով Ժիրայր Սէֆիլյանի նկատմամբ իրականացվող հալածանքը դադարեցնելու նպատակով:

За Жирайром Сефиляном установлена слежка
Учредительный парламент распространил сообщение, в котором говорится, что неизвестные лица, находившиеся в изображенных на снимках автомобилях, вчера, 29 июня, на протяжении нескольких часов следили за Жирайром Сефиляном. После этого те же автомобили начали преследовать Сефиляна, когда он направлялся в офис Учредительного парламента по адресу Алека Манукяна, 5/5.
Учредительный парламент требует от правоохранительных органов установить личности и умысел лиц, осуществлявших слежку за Жирайром Сефиляном.
Ж.Сефилян также призывает принять меры с целью представления ситуации международным правозащитным структурам и прекращения гонений против него всеми доступными средствами.