10/23 ընտրատեղամասում անհայտ անձինք ընտրել էին քաղաքացիների փոխարեն
Սայաթ-Նովա փողոցում գրանցված Զարուհի Մուրադյանը երեկ «Հետքին» փոխանցեց, որ երեկոյան ժամը յոթից հետո գնացել է Խնկո Ապոր անվան գրադարանում տեղակայված 10/23 ընտրատեղամաս և հայտնաբերել, որ թե՛ իր, թե՛ երկու տարի արտերկրում գտնվող որդու անվան դիմաց ստորագրված է:
«Այլանդակ ձեռագրով ու անհասկանալի ստորագրություններով գրված էր... Պահանջվեց կես ժամ և մեծ աղմուկ, որ ստիպեմ հանձնաժողովին արձանագրություն կազմել և ստորագրել»,- «Հետքին» պատմեց Զարուհի Մուրադյանը, ով նշեց, որ այդ ժամանակ հանձնաժողովի անդամները ՙգլուխները կախ՚ նստած էին:

На избирательном участке 10/23 вместо избирателей проголосовали неиз
Заруи Мурадян, прописанная в доме по улице Саят-Нова, вчера сообщила Hetq.am, что после семи вечера пришла голосовать на избирательный участок 10/23, располагавшийся в библиотеке имени Хнко Апера. Здесь, однако, выяснилось, что против ее фамилии и фамилии сына, живущего уже два года за границей, поставлены подписи.
"Это были безобразные, непонятне подписи... Потребовались полчаса и большой шум, чтобы я смогла заставить комиссию составить протокол и подписать его",- рассказала Hetq.am Заруи Мурадян. Она также отметила, что все это время члены комиссии сидели с опущенными головами.