Վարդգես Գասպարիին այլ խուց են տեղափոխել
Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի արագ արձագանքման խումբը քիչ առաջ է վերադարձել Նուբարաշեն ՔԿՀ-ից, որտեղ խմբի անդամներն առանձնազրույց են ունեցել Վարդգես Գասպարիի հետ:
Վերջինը օմբուդսմենի ներկայացուցիչներին հայտնել է, որ բռնություն է կիրառվել իր նկատմամբ ՔԿՀ-ում: Այս մասին մեզ հայտնեցին ՄԻ պաշտպանի գրասենյակից: Վարդգես Գասպարին չի դժգոհել առողջությունից: Նա հացադուլը դադարեցրել է, քանի որ բավարարվել է իր պահանջը այլ խուց տեղափոխելու մասին»:
Հիշեցնենք, որ այսօր «Նորք» հոգեբուժական կենտրոնում« Գասպարին իրեն տեսակցած փաստաբաններ Տիգրան Եգորյանին և Դավիթ Գյուրջյանին պատմել էր, որ վերջին մի քանի օրերի ընթացքում իրեն ենթարկել են խոշտանգումների:

Вардгес Гаспари переведен в другую камеру
Несколько минут назад группа быстрого реагирования офиса Защитника прав человека РА вернулась из уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен”, где встретилась с гражданским активистом Вардгесом Гаспари.
Последний сказал представителям омбудсмена, что в УИУ к нему было применено насилие. Об этом нам сообщили из офиса ЗПЧ. Гаспари не жаловался на здоровье. Он прекратил голодовку, поскольку его требование о переводе в другую камеру было удовлетворено.
Отметим, что сегодня Вардгес Гаспари рассказал посетившим его в психиатрическом центре “Норк” адвокатам Тиграну Егоряну и Давиду Гюрджяну, что последние несколько дней он подвергается пыткам.