Առևտրականները պահանջում են նվազեցնել տաղավարների վարձավճարը
Մալաթիա տոնավաճառի հարյուրավոր առևտրականներ այսօր որպես բողոքի ակցիա փակել էին Րաֆֆու փողոցը: Նրանք տոնավաճառի սեփականատեր Սամվել Ավետիսյանից պահանջում են իջեցնել տաղավարների վարձավճարները:
Առևտրականները «Հետքի» հետ զրույցում ասացին, որ առևտուրն անկում է ապրում, վարձավճարներն էլ բավականին բարձր են, միջինը՝ 150-200 հազար դրամ մի քանի քառակուսի մետրի համար:
Առևտրականների մեծ մասը բանկերում վարկեր ունի, և եթե առաջ առևտրի հաշվին հասցնում էին մուծումները ժամանակին անել, այսօր արդեն փաստի առաջ են կանգնած, քանի որ առևտրի ծավալը նվազել է, չեն հասցնում ո՛չ տոնավաճառի վարձավճարները տալ, ո՛չ էլ բանկերի մուծումներն անել:

Торговцы требуют снизить плату за аренду павильонов
Сотни торговцев вещевой ярмарки “Малатия” организовали сегодня акцию протеста, перекрыв улицу Раффи в Ереване. Они требуют от собственника ярмарки Самвела Аветисяна снизить плату за аренду торговых павильонов.
В беседе с Hetq.am участники акции сказали, что торговля переживает спад, а плата за аренду павильонов достаточно высока – в среднем 150-200 тысяч драмов за несколько квадратных метров.
Большинство торговцев имеет кредиты в банках, и если раньше им удавалось своевременно выплачивать проценты, то сегодня вследствие сокращения объемов торговли они уже не могут ни оплачивать аренду, ни погашать банковский кредит.