ԼՂՀ ՊՆ․ ադրբեջանական զինուժը տվել է 200-ից ավելի կորուստ (լուսանկարներ, տեսանյութ)
Ղարաբաղաադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով իրադրությունը մնում է ծայրաստիճան լարված: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են հաջողությամբ վարել պաշտպանական մարտեր և հակառակորդին հասցնել ծանր վնասներ: Ընդհանուր առմամբ, ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը և օրվա ընթացքում տեղի ունեցած մարտական գործողությունների ընթացքում ադրբեջանական զինուժը տվել է 200-ից ավելի կորուստ: Միայն Թալիշի ուղղությամբ ոչնչացվել է ադրբեջանական հատուկ նշանակության ջոկատի առնվազն 30 զինվոր, Մարտակերտի ուղղությամբ՝ 2 տանկ, 2 անօդաչու թռչող սարք, իսկ հյուսիսային ուղղությամբ՝ 1 ուղղաթիռ: Առավել խոշոր բախումներ են տեղի ունենում մարտագծի հարավարևելյան ուղղությամբ: Հակառակորդը կիրառելով զրահատեխնիկա, հրետանային միջոցներ, այդ թվում՝ ՄՄ-21 «Գրադ» տիպի կայանք, հարձակման թիրախ է դարձրել ոչ միայն պաշտպանության բանակի դիրքերը, այլև՝ խորը թիկունքում գտնվող խաղաղ բնակավայրերը: Այս ուղղությամբ ՊԲ հակաօդայինների կողմից ժամը 12:30-ի սահմաններում խոցվել է թշնամական մեկ ռազմական ուղղաթիռ և 2 տանկ:
Ցավոք, թեժ մարտերի ընթացքում կորուստներ է ունեցել նաև ղարաբաղյան կողմը, որի մասին լրացուցիչ տեղեկություններ կհաղորդվեն ավելի ուշ:

МО НКР: потери азербайджанских ВС превысили 200 человек (фото, видео)
Вдоль всей линии карабахских и азербайджанских сил ситуация продолжает оставаться крайне напряжённой.
По сообщению пресс-службы Армии обороны НКР, передовые подразделения Армии обороны продолжают с успехом вести оборонительные бои и наносить противнику тяжёлые потери. В целом, в ночь с 1 на 2 апреля и в течение дня потери азербайджанских ВС превысили 200 человек.
Только на талышском направлении было уничтожено не менее 30 солдат азербайджанского отряда особого назначения, на мартунинском направлении – 2 танка, 2 беспилотных летательных аппарата, а на северном направлении - 1 вертолёт.
Наиболе крупные столкновения происходят на юго-восточном направлении линии соприкосновения. Противник, применив бронетехнику, артиллерию, в том числе установки ММ-21 («Град»), сделал мишенью не только позиции Армии обороны, но и мирные населенные пункты в глубоком тылу. В этом направлении ПВО Армии обороны в районе 12:30 сбили 1 вражеский военный вертолёт и уничтожили 2 танка.
К сожалению, в ходе тяжелых боев потери понесла и карабахская сторона. Дополнительно об этом будет сообщено позднее.