Ժամը 12:00-ից երկկողմանի կրակը դադարեցվել է. ԼՂՀ ՊԲ
Այսօր ժամը 12:00-ից երկկողմանի պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի ողջ երկայնքով կրակը դադարեցնելու մասին, քանի որ այս պահին բանակցային գործընթացներ են ընթանում:
ԼՂՀ ՊԲ լրատվության եւ քարոզչության բաժնի պետ Սենոր Հասրաթյանը «Հետքի» հետ զրույցում հաստատեց կրակի դադարեցման երկկողմանի համաձայնության լուրը: Նա նշեց, որ այդ պայմանավորվածությունը ձեռք է բերվել այսօր՝ ժամը 12:00-ից, քանի որ բանակցային գործընթաց է տեղի ունենում:
Հիշեցնենք, որ այսօր Վիեննայում հանդիպում է ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցով:

Достигнуто двустороннее соглашение о прекращении огня
Сегодня в 12:00 было достигнуто двустороннее соглашение о прекращении огня по всему периметру карабахско-азербайджанской границы. Это обусловлено тем, что в данный момент ведутся переговоры.
Руководитель отдела информации и пропаганды Армии обороны НКР Сенор Асратян в разговоре с Hetq.am подтвердил информацию о двустороннем соглашении о прекращении огня.
Он отметил, что соглашение было достигнуто сегодня в 12:00 в связи с началом переговорного процесса.
Напомним, что сегодня в Вене проходит встреча Минской группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта.