«Թարմ» ծառայողական ավտոմեքենա՝ պատգամավորի ընկերությունից
Դատական դեպարտամենտն ապրիլի 1-ին պայմանագիր է կնքել «Մեգնա» ՍՊԸ-ի հետ և բյուջեի միջոցներով ձեռք բերել 2016 թ. արտադրության «Nissan X-Trail» մակնիշի ճապոնական արտադրության ավտոմեքենա: Պայմանագրի գինը կազմում է մոտ 15 մլն դրամ:
«Մեգնա» ՍՊԸ-ն պատկանում է Արծվիկ Մինասյանի փոխարեն խորհրդարան եկած, ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Կարեն Շախմուրադյանի ընտանիքին: Նորաթուխ պատգամավորը «Մեգնա» ՍՊԸ-ում ունի 8.33 % բաժնեմաս: Նույնքան բաժնեմաս ունի նաև նրա եղբայրը՝ Աշոտ Շախմուրադյանը, ով նաև ընկերության տնօրենն է: Իսկ 83.34 %-ը պատկանում է նրանց մորը՝ Լուսյա Տեր-Սարգսյանին:
Կ. Շախմուրադյանը հերթական գործարար պատգամավորն է խորհրդարանում: Նա պատգամավորական լիազորությունները ստանձնել է մարտի 2-ին: Հենց այդ օրվա դրությամբ նրա եկամուտները կազմել են մոտ 8 մլն դրամ, որը գոյացել է բացառապես աշխատավարձից: Սակայն, զգալի չափերի են հասնում պատգամավորի կողմից տրված փոխառությունները՝ 153 մլն 471 հազար դրամ և 400 հազար դոլար:
Իսկ պաշտոնը ստանձնելու օրվա դրությամբ Կարեն Շախմուրադյանի դրամական միջոցները կազմել են 25 մլն դրամ, 84 հազար դոլար և 7000 եվրո:

Новенький служебный автомобиль – компании депутата
Судебный департамент 1 апреля заключил договор с ООО “Мегна”, у которого за счет бюджетных средств приобрел японский автомобиль Nissan X-Trail 2016 г. выпуска. Стоимость договора составила около 15 млн драмов.
Компания “Мегна” принадлежит семье депутата парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Карена Шахмурадяна, к которому перешел мандат назначенного министром экономики Арцвика Минасяна. Новоиспеченному парламентарию принадлежат 8,33% акций компании. Такая же доля акций у его брата – Ашота Шахмурадяна, являющегося также директором “Мегна”. Самой большой долей акций - 83.34 % - владеет их мать, Люся Тер-Саркисян.
Карен Шахмурадян – очередной предприниматель-депутат в Национальном Собрании. Депутатские полномочия перешли к нему 2 марта. Именно на тот день его доход составлял около 8 млн драмов. Сумма образовалвсь исключительно за счет зарплаты, при этом значительную сумму - 153 млн 471 тыс. драмов и 400 тыс. долларов – составляют предоставленные депутатом займы.
На момент получения депутатского мандата денежные средства Карена Шахмурадяна составляли 25 млн драмов, 84 тыс. долларов и 7 тыс. евро.