Հայկ Խանումյան. «Ինձ ծեծողներից 7-ին ճանաչում եմ»
Այսօր Արցախում ծեծի ենթարկված ԼՂՀ ԱԺ պատգամավոր, «Ազգային վերածնունդ» կուսակցության նախագահ Հայկ Խանումյանը հայտարարություն է տարածել.
«Ես բավականաչափ շփվել եմ թե գողականների, թե քարշ եկել դատարաններում` գլխիս սարքած գործերի գծով: Եղել եմ նաև խուլիգանների հարձակման թիրախ բազմաթիվ անգամ: Բայց առաջին անգամ եմ առնչվում բեսպրեդելի հետ: Փոքրուց ինձ սովորեցրել են, որ բեսպրեդելի ձեռքն ընկնելուց պետք է ձերբազատվել: Այսօր տեղի ունեցած դեպքը դրա վկայությունն է: Ինձ ծեծելուց, ջարդելուց հետո, թուղթ են թելադրել, որը ես գրել եմ և ստորագրել, ինչպես նաև վիդեո են սարքել, որտեղ պահանջել են նշել, որ երեկվա դեպքերը սխալ են եղել:
Ուզում եմ ասել, որ թղթի ստորագրումը և վիդեոն եղել են տակտիկական քայլ` բեսպրեդելի ձեռքից ազատվելու համար, նամանավանդ, որ արդեն կոտրված էին կողերս, քիթս, այտոսկրս և այլն: Վիդեոն և թուղթը իրենցից ոչ մի ուժ չունեն, քանզի իմ կողմից դրանք արվել են ուժեղ ցավերի և սպառնալիքների տակ:
Ես Արցախից որևէ տեղ չեմ գնալու, իմ գլխավոր նպատակը այն է, որ Արցախը դառնա գործոն, պաշտպանված լինի և ոչ ոք Արցախի ճակատագիրը բազարի առարկա չդարձնի:
Ինձ ծեծողներից 7-ին ճանաչում եմ, նրանց տվյալները ընկերներս ճշտում են, տվյալները կփոխանցվեն մեկ այլ ընկերների»:

Айк Ханумян: “Семерых из тех, кто меня избивал, я знаю”
Избитый сегодня в Арцахе депутат Национального Собрания НКР, председатель партии “Национальное возрождение” Айк Ханумян распространил заявление, текст которого приводим ниже:
“Я довольно часто общался с криминальными элементами, таскался по судам в связи со сфабрикованными против меня делами, неоднократно становился объектом нападений хулиганов. Но я впервые столкнулся с беспределом. С детства меня учили не попадать в руки беспредельщиков. Произошедший сегодня случай – тому доказательство. После жестокого избиения меня заставили написать под диктовку и подписать бумагу, а также сняли видео, в котором от меня потребовали подчеркнуть, что вчерашние события были ошибкой.
Хочу сказать, что подписание бумаги и видео были тактическим шагом, цель которого состояла в том, чтобы освободиться из рук беспредельщиков, тем более, что у меня уже были сломаны ребра, нос, скулы и т.д. Видео и бумага никакой силы не имеют, поскольку появились под воздействием сильных болей и угроз.
Я из Арцаха никуда не уеду. Моя главная цель добиться того, чтобы Арцах стал фактором, чтобы он был защищен и чтобы никто не превращал Арцах в предмет торга.
Семерых из тех, кто меня избивал, я знаю. Мои друзья уточняют их данные, которые будут переданы другим друзьям”.