Ոստիկանության գնդի տարածքում կրակոցներ են լսվել (լրացվում է)
Կրակոցներից քիչ անց ոստիկանների կողմից հսկվող տարածքից դուրս են եկել շտապօգնության ծառայության երկու մեքենաներ: Տարածքում գտնվող ոստիկանության աշխատակիցները տեղեկություն չեն հաղորդել կրակոցների, ինչպես նաև շտապօգնության մեքենաներում գտնվողների մասին, ինչի արդյունքում գնդի հարակից տարածքում՝ Խորենացի փողոցում հավաքված մարդիկ փորձել են երկու աղբարկղներով ու մետաղական արգելապատնեշներով փակել ճանապարհներից մեկը, հարվածել են ոստիկանական մի մեքենայի:
Քիչ անց Հիմնադիր խորհրդարանի անդամների հետ կապ են հաստատել ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամներ Վարուժան Ավետիսյանն ու Պավլիկ Մանուկյանը: Վերջիններս վստահեցրել են, որ իրենք են կրակել դեպի օդ՝ ի պաշտպանություն ցուցարարների:
Այս տեղեկությունը հավաստեց նաև Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը, ով նույնպես կապ էր հաստատել Վարուժան Ավետիսյանի հետ: «15 րոպե առաջվա դրությամբ ներսում զինված բախում չի եղել»,- վստահեցրեց պատգամավորը:
Լրացում ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը, խորհրդակցելով ոստիկանների հետ, ուղիղ միացում ապահովող երկու լրատվամիջոոցների ներկայացուցիչների հետ փորձեց մոտենալ անվտանգության գոտուն՝ համոզվելու համար, որ գնդի տարածքում բախումներ չկան: Ոստիկանները լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին ճանապարհի կեսից թույլ չտվեցին առաջ ընթանալ՝ տարածքը չտեսանկարահանելու պատճառաբանությամբ:
Անվտանգության գոտուն մոտեցած Նիկոլ Փաշինյանը ավելի ուշ լրագրողներին հայտնեց, որ բախումներ են տեղի ունեցել գնդի տարածքին հարակից մեկ այլ հատվածում՝ Սարի թաղին մոտ: Ոստիկանները պատգամավորին հայտնել են, որ քաղաքացիները ցանկացել են մտնել պաշտպանվող տարածք, նրանց և ոստիկանների միջև բախում է եղել, ինչի հետևանքով 3-4 ոստիկաններ ստացել են ոչ հրազենային վնասվածքներ: Երևանի ոստիկանապետ Աշոտ Կարապետյանը լրագրողներին հայտնեց, որ քաղաքացիներից վիրավորներ չկան, առայժմ բերման չեն ենթարկել նաև որևէ մեկին: Խորենացի փողոցում հավաքված քաղաքացիները ասում են, որ Սարի թաղում նկարահանումներ իրականացնելիս՝ բերման է ենթարկվել Միքայել Նազարյանը:
Հավանաբար այս բախմանն ի պատասխան, ըստ Փաշինյանի, կրակել են «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամները:
Միաժամանակ, ոստիկանության գնդում գտնվողների հետ կապ հաստատած քաղաքացիները հայտնեցին, որ նրանք ջրի կարիք ունեն: Արարատ Խանոյանը՝ «Սասնա Ծռեր»-ի անդամ Արայիկ Խանոյանի եղբայրը հաղորդեց, որ ներսում գտնվողները նաև սննդի կարիք ունեն:

Shots were heard minutes ago ringing out from the area where the seized police building in Yerevan is located.
Shortly after, two ambulances left the scene. Police provided no information as to the shots or the ambulances.
The armed Sasna Dzrer group that seized the building early Sunday morning then contacted members of the opposition Founding Parliament, claiming that they shot their weapons in the air “to protect the demonstrators.”
People have been milling about the road, now closed by police, in solidarity with the armed group and their list of demands.
MP Nikol Pashinyan verified this information and stated that the shots weren’t part of a police assault on the building.
UPDATE – MP Nikol Pashinyan and reps from two new outlets providing live video feeds from the scene attempted to approach the police cordon to ascertain whether clashes had occurred between law enforcement and the armed group inside the building. They were stopped midway.
Pashinyan then told reporters that the shots heard earlier had emanated from another area – Sari Tagh. Police told Pashinyan that a clash had occurred between police and a group of onlookers who entered the security zone.
3-4 police were injured in the scuffle. Yerevan Police Chief Ashot Karapetyan told reporters that no one had been detained. Onlookers told reporters that Mikayel Nazaryan was taken into custody when he was videotaping.
Pashinyan believes that the Sasna Dzrer group fired shots in the air in response to the clash between police and onlookers.